Filarum

Opis produktu Filarum

Marka Filarum należy do Rapid Finance Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie. Klientom firma może słusznie kojarzyć się z Soho Credit, bo i za tą marką stroi ta sama firma. Ich oferta jest do siebie bardzo zbliżona, podobnie jak sam proces wnioskowania o pożyczkę. Soho Credit ma dłuższy staż na rynku, bo jest obecne od 2011 roku, natomiast Filarum działa od listopada 2013 roku. Jest to jedna z popularniejszych marek pożyczkowych w internecie i cieszy się dobrymi opiniami wśród klientów. Wyrazem tego jest również Laur Klienta. Filarum nie oferuje najwyższych kwot chwilówek na rynku, ale udziela pożyczek na jasnych zasadach, konsultanci pracują od poniedziałku do niedzieli i ma w swojej ofercie pierwszą darmową pożyczkę. Oferta skierowana jest do osób, które ukończyły 20 lat. Zła informacja jest taka, że firma nie akceptuje obecności w bazach dłużników ani opóźnień w spłacie kredytów. Sprawdzane bazy: BIK, System Bankowy Rejestr, KRD, InfoMonitor, ERIF, KBIG.
Weryfikacja tożsamości odbywa się za pomocą tradycyjnego przelewu na symboliczną kwotę 1 gr. Firma ma rachunki w sześciu bankach.

Koszty pożyczki w Filarum

Pożyczka w kwocie 2000 zł na 15 dni to koszt 506,20 zł, z czego większość pochłania prowizja wynosząca 497,98, a odsetki to zaledwie 8,22 zł. Jeśli zdecydujesz się na 30-dniowy okres spłaty to koszty wzrosną, ale nieznacznie, bo do 562,16 zł (czyli ok 60 zł), a masz dodatkowe 15 dni na spłatę.
Pożyczka 3000 zł na 15 dni będzie kosztowała 759,31 zł, z czego prowizja wyniesie 746,98 zł, a odsetki 12,33 zł. Dłuższy, miesięczny termin spłaty, to wzrost kosztów do 799,50 zł, czyli o około 50 zł więcej.
Pożyczka w kwocie 4000 zł ze spłatą 15 dni to koszt 1012,41 zł, z czego prowizja stanowi większość, wynosząc 995,97 zł, a odsetki to zaledwie 16,44 zł. Wybierając spłatę miesięczną koszty znów wzrosną o około 50 zł (1066 zł).
Maksymalna oferowana przez Filarum kwota to 5000 zł. Jeśli zdecydujesz się na taką kwotę z terminem spłaty 15 dni, to łączny koszt wyniesie 1328,00 zł, z czego prowizja to 1307,45 zł, a odsetki to zaledwie 20,55 zł. Zaś miesięczny okres spłaty podniesie koszty do 1410 zł, czyli nieco ponad 100 zł więcej.


Rodzaje pożyczek w Filarum

Inna oferta jest dla nowych, a inna dla stałych klientów. Taki sam natomiast jest okres spłaty. Filarum udziela krótkoterminowych pożyczek z maksymalnym okresem spłaty do 30 dni.
Na nowych klientów czekają chwilówki w kwocie od 100 zł do 1000 zł. A jeśli chodzi o okres spłaty, to możesz wybrać dowolny dzień pomiędzy 1 a 30 dni. Dzięki temu dostosujesz spłatę do wpływów na konto, oszczędzając na kosztach, które generuje każdy dodatkowy dzień. W ofercie firmy jest pierwsza darmowa pożyczka. Warunki promocyjne wiążą się przede wszystkim z terminową spłatą. Jeśli spóźnisz się z przelewem, firma naliczy standardowe opłaty.
Na wracających klientów czekają wyższe kwoty pożyczek. Już za drugim razem możesz złożyć wniosek o maksymalną oferowaną przez Filarum kwotę 5 tys. zł. Warunkiem otrzymania pozytywnej decyzji jest zdolność kredytowa do spłaty takiej kwoty w ciągu 30 dni.
Firma nie informuje o możliwości przedłużenia okresu spłaty bądź też refinansowania pożyczki, dlatego warto trzymać się terminu.

Filarum oferta

>> Kliknij tutaj aby wziąć pożyczkę w Filarum <<

Filarum - Dane firmy

Rapid Finance Polska Sp. z o.o.

NIP 5252542660
REGON 146381003
KRS 0000439376
Kapitał zakładowy 316 000 PLN

Filarum Dane kontaktowe

Postępu 18A
02-676 Warszawa

Telefon: 222668080

Email: info@filarum.pl

WWW: filarum.pl

Godziny otwarcia Filarum

Poniedziałek - Piątek: 08:00-22:00
Sobota - Niedziela: 08:00-20:00

WEŹ POŻYCZKĘJak wziąć pożyczkę w Filarum

Zanim zaczniesz składać wniosek, sprawdź, czy spełniasz stawiane przez firmę wymagania:
wiek 20 – 76 lat,
polskie obywatelstwo,
miejsce zamieszkania i zameldowania na terenie Polski,
telefon komórkowy,
konto w polskim banku,
brak opóźnień w spłacie kredytów/pożyczek.
Firma sprawdza bazy dłużników i nie akceptuje jakichkolwiek potknięć. Aby złożyć wniosek, wystarczy wybrać kwotę i okres spłaty, a następnie kliknąć weź pożyczkę. Krok pierwszy to rejestracja, czyli musisz dać się trochę poznać, wpisując dane osobowe i pozostałe informacje dotyczące Twojej osoby. W kolejnym kroku musisz potwierdzić dane. Należy wysłać 1 gr ze swojego rachunku na jedno z kont firmy. Jeśli masz konto w tym samym banku co firma, przelew dotrze bardzo szybko i formalności załatwisz jeszcze tego samego dnia. Niestety jeśli nie masz konta w tym samym banku co Filarum, formalności mogą przeciągnąć się do kolejnego dnia roboczego. Jeśli dane z przelewu zgadzają się z tymi wpisanymi we wniosku, firma informuje Cię swojej decyzji SMSem.
Wniosek o kolejną pożyczkę złożysz nie tylko korzystając ze strony internetowej, ale również telefonicznie.


>> Kliknij tutaj aby wziąć pożyczkę w Filarum <<

Wady i zalety pożyczki w Filarum

Zalety:

 • pierwsza darmowa pożyczka,
 • okres spłaty od 1 do 30 dni,
 • rachunki w sześciu bankach,
 • jasne zasady,
 • kolejne pożyczki możliwe w maksymalnej kwocie,
 • pracują siedem dni w tygodniu,
 • możliwość kontaktu przez czat na stronie,
 • kolejne pożyczki przez telefon bądź Internet.

Wady:

 • sprawdzają wszystkie duże bazy dłużników (nie akceptują opóźnień),
 • weryfikacja przez przelew może wydłużać cały proces,
 • dopiero od 20 lat.

Filarum Opinie


4.1 63 votes
Ocena
Subskrybuj
Powiadom o
guest
186 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
aplikacjejava
aplikacjejava
3 lat temu

Komentarze setek zadowolonych klientów chyba są najlepszym dowodem na to, ze firma CreditStar jest uczciwa i solidna. Ja korzystłam z ich usług już dwa razy i było bardzo szybko i nie mam żadnych zastrzeżeń. Z czystym sumieniem moge polecić wszytskim.

jerzy.podlucki
jerzy.podlucki
3 lat temu

No mnie się tez wydaje ze dane osobowe są potrzebne do udzielenia pożyczki ???? ale ogólnie to przecież mają prosty ten formularz, nie? w 5 minut wypełniam. Ja 2 razy pożyczałem i również nie narzekam. Wszystko jak najbardziej ok

tsobkowicz
tsobkowicz
3 lat temu

Fajne narzędzie na niezapowiedziane wydatki. Polecam!

e.parzuchowska
e.parzuchowska
3 lat temu

Spoko pozyczka

sapijaszko
sapijaszko
3 lat temu

O Filarum usłyszałem od znajomego, chociaż potem trochę się zorientowałem i okazuje się, że to firma, która już od dłuższego czasu działa na rynku. Mają bardzo przejrzystą i czytelną umowę, warunki okej – przetestowałem, więc mogę polecić.

lostsoul33
lostsoul33
3 lat temu

Jeśli potrzebujesz większej gotówki i na dłuższy okres czasu to od siebie mogę polecić zaufaną firme,

bullfrog
bullfrog
3 lat temu

Sam istotny pogląd dostępny na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

marek.massalski
marek.massalski
3 lat temu

O firmie złego słowa się nie da powiedzieć. Działają szybko i sprawnie i maja bardzo dobry cennik. Miałem trochę obaw, ale teraz wiem, że był to niepotrzebny lęk.

biuro.unicorn
biuro.unicorn
3 lat temu

Ja ma bardzo kiepskie doświadczenia z Vivusem. Osobiście ich nie polecam, a pożyczka w Net Credit byla na serio spoko. Szybko i za free.

dslupik
dslupik
3 lat temu

Brałem dwie pożyczki w krótkim odstępie czasowym i nawet to nie było żadnym utrudnieniem. Pieniądze na koncie bardzo szybko, tak jak mnie zapewniano. Nie mam się do czego przyczepić nawet gdybym chciał.

qq.net
qq.net
3 lat temu

Ta frima nie zostawi człowieka w potrzebie.

pkraciborz
pkraciborz
3 lat temu

Odradzam. Na pieniądze musiałam czekać 3 dni, a przy każdym telefonie zostawałam przepraszana i zapewniana, że już pieniądze zostały wysłane i w ciagu kilku minut będą dostępne. Pomyłka.

swojak
swojak
3 lat temu

Teraz przed świętami jest to pomocna pożyczka. Szybko i bez problemu. Czas spłaty na tyle wygodny że po świętach spokojnie kasę można oddać.

kamix
kamix
3 lat temu

Dziękuję.

gromek
gromek
3 lat temu

Firma jak dla mnie rewelacja. Szybko i bezproblemowo. Polecam.

kza
kza
3 lat temu

Super, że 5000 zł można dostać już przy pierwszej pożyczce. Firm aczęsto ma jakieś zniżki więc się starają

yoanna
yoanna
3 lat temu

Drogo. Nie polecam.

klikuszowa
klikuszowa
3 lat temu

DOBRA FIRMA

konrado5
konrado5
3 lat temu

Ja jestem bardzo zadowolony, pierwsza darmowa, przeglądają bik ale mi to nie przeszkadza, mam chociaż pewność, że to nie byle jaka firma

akoperek
akoperek
3 lat temu

Super oferta.

sprezyny
sprezyny
3 lat temu

Bardzo porządna firma. Faktycznie potrzeba tylko mieć przy sobie dowód a pożyczkę dostaniesz w niecałe 20 minut bez żadnej zbędnej papierologii.Mnie to parę razy uratowało życie

el-biczel
el-biczel
3 lat temu

Srednica

sobriquet
sobriquet
3 lat temu

Oferta jest bardzo dobra więc mogę ją z czystym sumieniem polecić

superfosfarma
superfosfarma
3 lat temu

Jedyna bardzo dobra i rzetelna firma. Korzystam kolejny raz i wszystko idealnie. Szczerze polecam, a korzystałam naprawdę z wielu chwilówek.

edrosan
edrosan
3 lat temu

Oferta jakich mało na rynku- bardzo uczciwa, a kasa jest na koncie dosłownie po godzinie. Dla mnie super, a jeśli komuś zależy na czasie to się nie zawiedzie.

k2os
k2os
3 lat temu

Oby jak najwięcej takich firm na rynku. Nie oszukują, otwarcie mówią klientom o kosztach, są pomocni i co najważniejsze- działają szybko! POLECAM.

dyrektora.prof_black_lady
dyrektora.prof_black_lady
3 lat temu

Super oferta, polecam!

mkowals
mkowals
3 lat temu

bardzo dobra firma. pierwszy raz bralam u nich pożyczkę więc była bez dodatkowych kosztów ale uratowali mnie w trudnej sytuacji finansowej. dobra współpraca, konkretnie, szybko i bez problemów

marzenaol
marzenaol
3 lat temu

Turbo oszuści popieram zero kompetencji bezczelna obsluga,turbo wyludzanie,danych stanowczo odradzam ta kogucik firme

mlewicji
mlewicji
3 lat temu

oferta całkiem dobra ale szkoda, że nie tak łatwo dostać pieniądze

twardoja
twardoja
3 lat temu

Korzystałam dwa razy z tej firmy pożyczkowej i polecam z czystym sumieniem. Weryfikacja szybka . Pieniądze równiez były szybko wysłane na konto

assasinek
assasinek
3 lat temu

To nie prawda nie splacasz odrazu wypowiadają umowe nie idą na żadną ugodę. Co za głupoty piszecie.

emil
emil
3 lat temu

Zgadzam się oszuści i ściągacze.

anegra
anegra
3 lat temu

Banda oszustów i wyudzaczy- nie daj bog powinie ci sie noga i wiesz, ze bedziesz mial problemy z terminowa splata (i nawet jesli to kwestia 2-3 dni i informujesz foirme przed czasem) to nie ma szans na dogadanie sie!!!

titeuk
titeuk
3 lat temu

bardzo dobra oferta! wszystko szybko załatwione i kasa szybko na koncie więc uważam, że to bardzo dobra oferta, zwłaszcza, że pierwszą pożyczkę dostałem za darmo – bez kosztów. wszystko sprawnie się odbyło ze spłatą

wiadomosci
wiadomosci
3 lat temu

Dobra firma z międzynarodowym kapitałem, ludzie piszecie że bankruty i oszuści, to wielka firma udzielająca pożyczek w kilku krajach. Wszędzie cieszą się dobrą renoma i ja z nimi też nie miałem złych przygód.

kpolson
kpolson
3 lat temu

Mega spoko firma. Super cennik i obsługa!

poczta
poczta
3 lat temu

Filarum oceniam na 5! na prawdę szybko, bezpiecznie i bez problemu!

madglery
madglery
3 lat temu

MISTRZOSTWO.

biuroanty.waw
biuroanty.waw
3 lat temu

Nigdzie na początkowym etapie nie jest podana informacja, o takiej konieczności. NIE POLECAM!

xtremer
xtremer
3 lat temu

Polecam i dziekuje ????

kurs
kurs
3 lat temu

nie wiem jaka mogą odrzucać wnioski o pożyczke . a możecie podać jakieś konkretne argumenty ? moze okazało sie ,zę macie złą historie ?albo jeszcze coś innego ? ja dostałam bez problemu pożyczkę na wyprawkę szkolną jak potrzebowałam . te 500 zł .Sama firmę polecam , warunki umowy bardzo dobrze napisane i wytłumaczone

magdalena.mika
magdalena.mika
3 lat temu

Pożyczkę dostałam bardzo szybko i spłaciłam w terminie oddając tyle ile pożyczyłam. Firma przedłuża pożyczki , pierwszą to nawet za darmo.

chada
chada
3 lat temu

Naciagacze potwierdzam i bardzo bezczelna obsluga ten koles,jeden co tam pracuje to niedorobiony szympans bezczelny odradzam

spkonarzyce
spkonarzyce
3 lat temu

OBY JAK NAJWIĘCEJ TAKICH FIRM POŻYCZKOWYCH. UCZCIWOŚĆ LEVEL PRO.

wikulka
wikulka
3 lat temu

Potrzebowałem 20 000 zł na zakup nowego sprzętu budowlanego. Decyzję poznałem już podczas pierwszej rozmowy telefonicznej.

kangol_91
kangol_91
3 lat temu

Ja uwazam ze nie macie co szukac innej takiej firmy, tylko własnie korzystać z ich usług. W 100% sprawdzone i jak widać polecane przez innych.

martusia3005
martusia3005
3 lat temu

po wzięciu pożyczki mam bardzo sympatyczne odczucia. Wszystko spokojnie, miło. Polecam.

gastima
gastima
3 lat temu

44 dni na oddanie pieniędzy i mega wysoka kwota pożyczki. Do tego cennik bardzo dobry.

balonus
balonus
3 lat temu

Jest to jedna z tych ofert, która nie powala, chociaż jest uczciwie.