Filarum

Opis produktu Filarum

Marka Filarum należy do Rapid Finance Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie. Klientom firma może słusznie kojarzyć się z Soho Credit, bo i za tą marką stroi ta sama firma. Ich oferta jest do siebie bardzo zbliżona, podobnie jak sam proces wnioskowania o pożyczkę. Soho Credit ma dłuższy staż na rynku, bo jest obecne od 2011 roku, natomiast Filarum działa od listopada 2013 roku. Jest to jedna z popularniejszych marek pożyczkowych w internecie i cieszy się dobrymi opiniami wśród klientów. Wyrazem tego jest również Laur Klienta. Filarum nie oferuje najwyższych kwot chwilówek na rynku, ale udziela pożyczek na jasnych zasadach, konsultanci pracują od poniedziałku do niedzieli i ma w swojej ofercie pierwszą darmową pożyczkę. Oferta skierowana jest do osób, które ukończyły 20 lat. Zła informacja jest taka, że firma nie akceptuje obecności w bazach dłużników ani opóźnień w spłacie kredytów. Sprawdzane bazy: BIK, System Bankowy Rejestr, KRD, InfoMonitor, ERIF, KBIG.
Weryfikacja tożsamości odbywa się za pomocą tradycyjnego przelewu na symboliczną kwotę 1 gr. Firma ma rachunki w sześciu bankach.

Koszty pożyczki w Filarum

Pożyczka w kwocie 2000 zł na 15 dni to koszt 506,20 zł, z czego większość pochłania prowizja wynosząca 497,98, a odsetki to zaledwie 8,22 zł. Jeśli zdecydujesz się na 30-dniowy okres spłaty to koszty wzrosną, ale nieznacznie, bo do 562,16 zł (czyli ok 60 zł), a masz dodatkowe 15 dni na spłatę.
Pożyczka 3000 zł na 15 dni będzie kosztowała 759,31 zł, z czego prowizja wyniesie 746,98 zł, a odsetki 12,33 zł. Dłuższy, miesięczny termin spłaty, to wzrost kosztów do 799,50 zł, czyli o około 50 zł więcej.
Pożyczka w kwocie 4000 zł ze spłatą 15 dni to koszt 1012,41 zł, z czego prowizja stanowi większość, wynosząc 995,97 zł, a odsetki to zaledwie 16,44 zł. Wybierając spłatę miesięczną koszty znów wzrosną o około 50 zł (1066 zł).
Maksymalna oferowana przez Filarum kwota to 5000 zł. Jeśli zdecydujesz się na taką kwotę z terminem spłaty 15 dni, to łączny koszt wyniesie 1328,00 zł, z czego prowizja to 1307,45 zł, a odsetki to zaledwie 20,55 zł. Zaś miesięczny okres spłaty podniesie koszty do 1410 zł, czyli nieco ponad 100 zł więcej.


Rodzaje pożyczek w Filarum

Inna oferta jest dla nowych, a inna dla stałych klientów. Taki sam natomiast jest okres spłaty. Filarum udziela krótkoterminowych pożyczek z maksymalnym okresem spłaty do 30 dni.
Na nowych klientów czekają chwilówki w kwocie od 100 zł do 1000 zł. A jeśli chodzi o okres spłaty, to możesz wybrać dowolny dzień pomiędzy 1 a 30 dni. Dzięki temu dostosujesz spłatę do wpływów na konto, oszczędzając na kosztach, które generuje każdy dodatkowy dzień. W ofercie firmy jest pierwsza darmowa pożyczka. Warunki promocyjne wiążą się przede wszystkim z terminową spłatą. Jeśli spóźnisz się z przelewem, firma naliczy standardowe opłaty.
Na wracających klientów czekają wyższe kwoty pożyczek. Już za drugim razem możesz złożyć wniosek o maksymalną oferowaną przez Filarum kwotę 5 tys. zł. Warunkiem otrzymania pozytywnej decyzji jest zdolność kredytowa do spłaty takiej kwoty w ciągu 30 dni.
Firma nie informuje o możliwości przedłużenia okresu spłaty bądź też refinansowania pożyczki, dlatego warto trzymać się terminu.

Filarum oferta

>> Kliknij tutaj aby wziąć pożyczkę w Filarum <<

Filarum - Dane firmy

Rapid Finance Polska Sp. z o.o.

NIP5252542660
REGON146381003
KRS0000439376
Kapitał zakładowy316 000 PLN

Filarum Dane kontaktowe

Postępu 18A
02-676 Warszawa

Telefon: 222668080

Email: info@filarum.pl

WWW: filarum.pl

Godziny otwarcia Filarum

Poniedziałek - Piątek: 08:00-22:00
Sobota - Niedziela: 08:00-20:00

WEŹ POŻYCZKĘJak wziąć pożyczkę w Filarum

Zanim zaczniesz składać wniosek, sprawdź, czy spełniasz stawiane przez firmę wymagania:
wiek 20 – 76 lat,
polskie obywatelstwo,
miejsce zamieszkania i zameldowania na terenie Polski,
telefon komórkowy,
konto w polskim banku,
brak opóźnień w spłacie kredytów/pożyczek.
Firma sprawdza bazy dłużników i nie akceptuje jakichkolwiek potknięć. Aby złożyć wniosek, wystarczy wybrać kwotę i okres spłaty, a następnie kliknąć weź pożyczkę. Krok pierwszy to rejestracja, czyli musisz dać się trochę poznać, wpisując dane osobowe i pozostałe informacje dotyczące Twojej osoby. W kolejnym kroku musisz potwierdzić dane. Należy wysłać 1 gr ze swojego rachunku na jedno z kont firmy. Jeśli masz konto w tym samym banku co firma, przelew dotrze bardzo szybko i formalności załatwisz jeszcze tego samego dnia. Niestety jeśli nie masz konta w tym samym banku co Filarum, formalności mogą przeciągnąć się do kolejnego dnia roboczego. Jeśli dane z przelewu zgadzają się z tymi wpisanymi we wniosku, firma informuje Cię swojej decyzji SMSem.
Wniosek o kolejną pożyczkę złożysz nie tylko korzystając ze strony internetowej, ale również telefonicznie.


>> Kliknij tutaj aby wziąć pożyczkę w Filarum <<

Wady i zalety pożyczki w Filarum

Zalety:

 • pierwsza darmowa pożyczka,
 • okres spłaty od 1 do 30 dni,
 • rachunki w sześciu bankach,
 • jasne zasady,
 • kolejne pożyczki możliwe w maksymalnej kwocie,
 • pracują siedem dni w tygodniu,
 • możliwość kontaktu przez czat na stronie,
 • kolejne pożyczki przez telefon bądź Internet.

Wady:

 • sprawdzają wszystkie duże bazy dłużników (nie akceptują opóźnień),
 • weryfikacja przez przelew może wydłużać cały proces,
 • dopiero od 20 lat.

Filarum Opinie


11
Dodaj opinię

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
dpip
Gość
dpip
Ocena :
     

Jest OK

btroczka
Gość
btroczka
Ocena :
     

Potrzebowałam szybkiej gotówki . Zawnioskowałam i otrzymałam pieniądze jeszcze tego samego dnia. Żadnych dokumentów ani weryfikacji telefonicznej nie miałam. Filarum udzielił mi pożyczki gdy inne firmy odmówiły.

macdan
Gość
macdan
Ocena :
     

bardzo polecam firme. Oby jak najwięcej takich firm- oni wiedzą jak traktować klienta!

mluk3500
Gość
mluk3500
Ocena :
     

W kryzysowej sytuacji uratowali zastrzykiem gotówki, minimalne formalności, szybko i bez zbędnych pytań

algader_biuro
Gość
algader_biuro
Ocena :
     

Polecam, dobra darmowa pożyczka

nixwan
Gość
nixwan
Ocena :
     

Konkretna pożyczka i szybka. Bez problemu mozna wziąć, przy minimum formalności. Dla mnie to wygoda!

jkrajewski
Gość
jkrajewski
Ocena :
     

Dla mnie to świetna firma i bardzo im kibicuje.

hiena_senti
Gość
hiena_senti
Ocena :
     

Pożyczyłem. Wszytsko ok. Jestem zadowolony bo faktycznie po 45 dniach oddałem tyle ile pożyczyłem, ale już pewnie do nich nie wrócę bo juz przy kolejnych pożyczkach najtaniej nie jest. Ale nie można im zarzucić braku uczciwości.

janio
Gość
janio
Ocena :
     

może byc, ale szafłu nie ma

masmag
Gość
masmag
Ocena :
     

nie ma sie do czego przyczepic. nawet w niedziele pracuja. pozyczki udzielane sa natychmiast bez zadnych zbednych formalnosci. szybka aplikacja, szybka decyzja, kasa od razu na koncie. do tego bardzo bardzo bardzo wysoka kwota pozyczki. super!!!

dygot
Gość
dygot
Ocena :
     

Najlepsza firma na rynku