Provident

Opis produktu Provident

Provident Polska jest częścią międzynarodowej grupy finansowej International Personal Finance, w skrócie IPF. Od 2007 roku obecna na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. A od 2013 roku IPF jest również notowany na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Grupa IPF działa na kilku rynkach, oprócz Polski, obecna jest również w Czechach, na Węgrzech, w Rumunii, Bułgarii i Meksyku. Korzenie firmy sięgają XIX wieku, kiedy to w 1880 roku powstała spółka Provident Financial. Provident jest jedną z najdłużej działających firm pozabankowych na naszym rynku, z powodzeniem działa już od 20 lat. Początkowo zajmowała się pożyczkami udzielanymi w domu klienta. Obecnie, idąc z duchem czasu, oferuje również pożyczki przez internet, w ramach oferty pożyczek samoobsługowych. Nadal można skorzystać z oferty pożyczki udzielanej w domu. Jak można przeczytać na stronie firmy, jest liderem na rynku pożyczek gotówkowych.
Ofertę Provident cechuje elastyczność (okresowa przerwa w spłacie i gwarancja zniesienia obowiązku spłaty), minimum formalności, wymagane dokumenty to tylko dowód osobisty, nie dzwonią do pracodawcy. Pracują od poniedziałku do piątku do godziny 20.

Koszty pożyczki w Provident

Koszty pożyczki w Provident zależą od wybranej oferty. Poniżej kilka przykładów pożyczek, sprawdź, która opłaca się najbardziej.
Pożyczka 5 x 0 to najtańsza opcja w ofercie Provident. RRSO równe jest 0%, co oznacza, że zwracasz dokładnie taką kwotę, jaką pożyczasz.
Pożyczka na 48 miesięcy jest również atrakcyjna. RRSO wynosi jedynie 9,87%. Pożyczając 5 tys. zł za pożyczkę zapłacisz 1022,56 zł. Rata w wysokości 125,47 zł. Decydując się na najwyższą kwotę, np. 20 tys. zł koszt pożyczki na 48 miesięcy wyniesie 4 089,28 zł. Rata 501,86 zł.
Pożyczka samoobsługowa daje duże możliwości jeśli chodzi o kwotę i okres spłaty. Przykładowe koszty pożyczki w kwocie 3 tys. zł z okresem spłaty 12 miesięcy to 1864,68 zł, a rata 405,39 zł. Pożyczka 10 tys. zł na 24 miesiące kosztuje 10340,96 zł, wysokość raty 847,54 zł.
Pożyczka dopasowana, dla porównania, w wysokości 10 tys. zł ze spłatą w 90 tygodni i obsługą domową kosztuje 9 174,97 zł. Wysokość raty 213,06 zł. Jest to tańsza opcja od powyższej, a okres spłaty jest krótszy o ok 1,5 miesiąca. Miesięcznie pożyczka obciąży budżet kwotą 852,24 zł, czyli tylko trochę wyższą niż przy racie miesięcznej.
Provident oferuje również dodatkowe pakiety, które podnoszą wartość pożyczki, ale mogą się przydać.


Rodzaje pożyczek w Provident

Provident oferuje kilka rodzajów pożyczek:
• pożyczka 5 x 0,
• pożyczka na 48 miesięcy,
• pożyczka samoobsługowa,
• pożyczka dopasowana.
Pożyczka 5 x 0, oferta pożyczki na start dla nowych klientów, coś na zasadzie chwilówki, ale z dłuższym okresem spłaty. Kwota pożyczki od 500 zł do 2000 zł, spłata w 5 ratach. RRSO pożyczki 0%, czyli nie ponosisz żadnych kosztów. Jest to jedyna tego typu oferta na rynku. Żadna inna firma nie oferuje darmowej pożyczki na tak długi okres.
Pożyczka na 48 miesięcy, jak sama nazwa oferty wskazuje, rozłożona jest na 48 rat. Kwota pożyczki od 5000 zł do 20 000 zł. Oferta również skierowana jest do nowych klientów.
Pożyczka samoobsługowa, czyli pożyczka przez internet, podobnie jak dwie powyższe oferty, ale z większymi możliwościami wyboru okresu spłaty i kwoty. W ramach pożyczki samoobsługowej pożyczysz od 300 zł do 20 000 zł. Do wyboru masz siedem okresów spłaty: 3, 6, 12, 18, 24, 36, 48 miesięcy.
Pożyczka dopasowana daje najszersze możliwości. W ramach tej oferty możesz decydować pomiędzy: pożyczką miesięczną na konto, pożyczką miesięczną w gotówce, pożyczką tygodniową w gotówce. Pierwsza i druga opcja to pożyczki do 15 tys. zł, a w przypadku pożyczki z tygodniową spłatą do 10 tys. zł. Okres spłaty od 3 do 24 miesięcy bądź od 30 do 90 tygodni. Jeśli decydujesz się na pożyczkę w gotówce, umawiasz się z doradcą na spotkanie w domu.

Provident oferta

>> Kliknij tutaj aby wziąć pożyczkę w Provident <<

Provident - Dane firmy

Provident Polska S.A.

NIP5251571292
REGON011994880
KRS0000009389
Kapitał zakładowy142 900 000 PLN

Provident Dane kontaktowe

Inflancka 4A
00-189 Warszawa

Telefon: 600400150

Email: bok@provident.pl

WWW: provident.pl

Godziny otwarcia Provident

Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 21:00
Sobota - Niedziela: 09:00 - 15:00

WEŹ POŻYCZKĘJak wziąć pożyczkę w Provident

Zanim zaczniesz składać wniosek sprawdź, czy spełniasz wymagania:
• od 18 lat,
• aktualny dowód osobisty,
• stałe zameldowanie, wpisane do dowodu osobistego,
• polskie obywatelstwo,
• stałe źródło dochodu (pensja, emerytura, renta).
Poza tym do złożenia wniosku konieczny jest telefon komórkowy i rachunek w banku z dostępem online. Na początek musisz wybrać ofertę, następnie wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami. Wybierz kwotę pożyczki i okres spłaty przy pożyczce samoobsługowej i dopasowanej, a następnie złóż wniosek. Do wypełnienie czeka kilka zakładek: formularz rejestracyjny, dane kontaktowe, dane finansowe. W kolejnym etapie zostaniesz poproszony o wykonanie przelewu weryfikacyjnego na kwotę 1 zł. Po potwierdzeniu danych, otrzymasz decyzję.
Musisz podać dane pracodawcy, natomiast firma informuje na stronie, że nie dzwoni do pracodawcy. Jeśli zdecydujesz się na pożyczkę dopasowaną w gotówce, składasz wniosek przez internet bądź wystarczy podać numer telefonu, by umówić się z doradcą.


>> Kliknij tutaj aby wziąć pożyczkę w Provident <<

Wady i zalety pożyczki w Provident

Zalety:

 • darmowa pożyczka z najdłuższym okresem spłaty na rynku,
 • pożyczki online, pożyczki z obsługą domową,
 • długie okresy spłaty,
 • wysokie kwoty,
 • atrakcyjna oferta pożyczki na 48 miesięcy,
 • minimum formalności,
 • nie dzwonią do pracodawcy,
 • formalności online,
 • przejrzyste zasady,
 • długie godziny pracy w tygodniu,
 • pieniądze na dowolny cel,
 • rozpatrują każdy wniosek,
 • okresowa przerwa w spłacie,
 • gwarancja zniesienia obowiązku spłaty pożyczki (w sytuacji śmierci klienta).

Wady:

 • nie pracują w weekendy,
 • weryfikacja przez przelew może wydłużać czas oczekiwania  na decyzję i pożyczkę.

Provident Opinie


43
Dodaj opinię

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
dorota-xx
Gość
dorota-xx
Ocena :
     

Jestem bardzo zadowolony z tego jak działa firma: szybko i na bardzo wysokim poziomie! Cenia czas klienta, nie zadają zbędnych pytań, wszytsko odbywa się sprawnie! Cennik też uważam za bardzo korzysny, a oferta jest elastyczna. Mozna rozłożyć splate pozyczki nawet na 3 raty- co bardzo ulatwia jej splate.

panorama_raclawicka
Gość
panorama_raclawicka
Ocena :
     

spoko firma mozna sie dogadac i przedluzenia sa polecam

finart
Gość
finart
Ocena :
     

szybko i sprawnie 1500zl

wiezowcewarszawy
Gość
wiezowcewarszawy
Ocena :
     

Jak się dużo zarabia to nawet nie trzeba udowadniać. Nie musiałem nic wysyłać, przedstawiać, żadnego dowodu osobistego, żadnego potwierdzenia dochodu. Dostałem telefon z kilkoma pytaniami żeby potwierdzić tożsamość i to tyle. Co prawda nie brałem dużej pożyczki (700 zł) ale poziom załatwienia sprawy naprawdę mnie przekonał. W poprzedniej firmie (pożyczkaplus) nie było tak miło.

blachotrapez
Gość
blachotrapez
Ocena :
     

Polska reklama super jelo… co z akcentem gada

pizzeria-amphirion
Gość
pizzeria-amphirion
Ocena :
     

Zdecydowałem sie na pożyczkę w Providencie przez wzgląd na 45 dniowy okres spłaty pożyczki! Firma okazała sie uczciwa a cennik bardzo przystępny!

olag
Gość
olag
Ocena :
     

ja bralam porzyczke odsetki duze ale jestem zadowolona szybko poszlo a ci co nie splacaja to nazekaja nic nie ma zadarmo i jak splace to wezme jeszcze raz

pawel.czyszczon
Gość
pawel.czyszczon
Ocena :
     

6000 PLN!!! udzielają pożyczek na mega wysokie kwoty!!!

rafal_stepniakikom
Gość
rafal_stepniakikom
Ocena :
     

Niezwykle profesjonalna firma, oferująca pożyczki niewysoko oprocentowane, których spłatę można rozłożyć na dogodne raty. Jak dla mnie, nie ma sobie równych.

gbpiwkowa
Gość
gbpiwkowa
Ocena :
     

Coś dla zabieganych i nie majacych czasu na porownywanie wszystkich ofert. Wypelniasz jeden wniosek i oni jakos tak to robia, ze podyslaja ci najlepsza mozliwa oferte. Nie wiem jak u innych, ale u mnie trafili idelanie, bo myslalem ze nie dostalne tyle co chcialem, a dostalem nawet dwie stuwki wiecej

mont_blanca
Gość
mont_blanca
Ocena :
     

Są bardzo elastyczni.Polecam

d.wykowska
Gość
d.wykowska
Ocena :
     

Lepszej oferty nie znajdziecie.

dupodajki
Gość
dupodajki
Ocena :
     

Według mnie spoko pożyczki, bo łatwo się je spłaca – brałem już dwa razy i udało mi się nimi spłacić kredyt zaciągnięty w banku. Są rzetelni i potrafią doradzić.

ola.czg
Gość
ola.czg
Ocena :
     

Maja moje 100% zaufanie.

bibliotecario
Gość
bibliotecario
Ocena :
     

polecam bardzo wszystkim pozyczkobiorcom. bardzo uczciwa firm.

tepis
Gość
tepis
Ocena :
     

Nie miałem żadnych problemów z uzykaniem pożyczki. Polecam.

k_kolom
Gość
k_kolom
Ocena :
     

Mam czekać do 2020???!!! U konkurencji nie muszę. PORAŻKA

osieka
Gość
osieka
Ocena :
     

Na samym początku do Provident nie byłem przekonany… Na szczęście po dokładnej analizie umowy nie znalazłem w niej żadnych kruczków. I dlatego też zdecydowałem się zaciągnąć w tym miejscu pożyczkę. Serdecznie dziękuję za zaufanie, jakim mnie obdarzyliście!

jumeiho
Gość
jumeiho
Ocena :
     

Całość procesu trwała z 10 min i już mam pieniądze. Vivusy i inne się chowają. Mega! Gratulacje! No i wysoka pierwsza darmowa pożyczka – 2000. To jedna z najwyższych na rynku.

malibu
Gość
malibu
Ocena :
     

Zgadzam się z poprzednimi osobami, że wszystko załatwiane jest szybko i naprawdę bez zbędnych papierków. Dostałam zaraz pieniążki na konto i w terminie je oddałam. Ja jestem z nich zadowolona.

aga_sikora
Gość
aga_sikora
Ocena :
     

Zlozylem wniosek, wszytsko ok- a pozniej nie przelali mi pieniedzy!!! Czekalem, czekalem… zapewniali, ze to bank…a pozniej sie okazalo, ze pieniedzy w ogole mi nie przyznali! A mi zalezalo na czasie! a ile trzeba sie bylo nachandryczyc!

sitodruk
Gość
sitodruk
Ocena :
     

Pieniądze dostałam praktycznie w ten sam dzień na konto. Zdecydowanie polecam, w przyszłości jeśli będę zmuszona to pożyczka tylko w Provident 🙂 Polecam

ajsz
Gość
ajsz
Ocena :
     

bardzo dobra firma. pierwszy raz bralam u nich pożyczkę więc była bez dodatkowych kosztów ale uratowali mnie w trudnej sytuacji finansowej. dobra współpraca, konkretnie, szybko i bez problemów

r-zarzycka
Gość
r-zarzycka
Ocena :
     

bardzo fajny i szybki proces

partner
Gość
partner
Ocena :
     

Popieram w całej rozciągłości, typowa lichwa, a pracownicy bez ogłady. Wstyd. NIE POLECAM

hubertfriko
Gość
hubertfriko
Ocena :
     

Wszystko przebiegło bezproblemowo. Raty są niskie, dzięki czemu nie mam problemu z ich spłatą. Polecam.

a.przelaskowski
Gość
a.przelaskowski
Ocena :
     

A ja korzystałam z ich usług 3 razy. Pierwszy raz jakieś 3 lata temu- i powiem tak- byłam w szoku, bo serio nie wierzyłam, że można pożyczyć pieniądze za darmo i to w tak wygodny i prosty sposób… pozniej kiedy po paru miesiącach znowu byłam w dołku finansowym to myślałam, że skorzystam z innej darmowej pożyczki ale zobaczyłam, że mają jakiś konkurs, do tego program lojalnościowy no i drug raz zdecydowałam sie na nich i znowu było szybko i bez zbędnych pytań, więc kiedy trzeci raz potrzebowałam pożyczki to znowu weszłam na stronki, fora, portale i poczytałam o firmach

siedlisz_g_s
Gość
siedlisz_g_s
Ocena :
     

Polecam! Tak szybko przelewu jeszcze nigdy nie miałem!

kaniew
Gość
kaniew
Ocena :
     

ludzie w Provident naprawde są szybcy! Kasa na koncie w kilka godzin była. Jest uczciwie, wszytsko super. PoLecam!

iwanczuk
Gość
iwanczuk
Ocena :
     

Witam. Ja prubowalem ale jak kazda firma dla zaduzonych nie udziela.

ewatoj
Gość
ewatoj
Ocena :
     

Bardzo dobra oferta, jedna z lepszych na rynku- zdecydowanie polecam.

marcg
Gość
marcg
Ocena :
     

Oferta już sprawdzona. W firmie pożyczkę brałam już dwa razy i zarówno za pierwszy jak i za drugim razem było szybko i bezproblemowo. Obsługa miła. Pierwsza pożyczka za free, kolejne korzystne cenowo. Polecam!

idp
Gość
idp
Ocena :
     

Za kazdym razem wszystko odbywa sie bardzo profesjonalnie. Firma jest konkretna i warunki sa przejrzyste. Spokojnie polecam swoim bliskim

szewczyk_piotr
Gość
szewczyk_piotr
Ocena :
     

Bardzo dlugo czeka sie na wyplate, az 3 dni lub wiecej

roger
Gość
roger
Ocena :
     

Powiem tak parodia firma zero niby 15minut parodia po 45minutach dzwonię i co nic zero informacji o pożyczce nie polecam w via sms dostałem po5minutach.

roki
Gość
roki
Ocena :
     

Proszę uważać, jest to firma lichwiarska, która czeka aby z człowieka wydoić jak najwięcej. Byłem klientem Provident. Wzięłem pożyczkę w wysokości 5000 zł. Musiałem spłacić ok. 30 tyś zł. Koszmar i złodziejstwo.

light
Gość
light
Ocena :
     

Provident to był na prawdę dobry wybór. Ja byłem mega zadowolony z ich usług. Jeżeli zastanawiacie się nad pożyczką u nich to bez obaw możecie ją brać.

kugel99
Gość
kugel99
Ocena :
     

juz 3 razy u nich pożyczałem bo sa najlepsi

keeerr
Gość
keeerr
Ocena :
     

I oby takich firm było jak najwięcej! Bardzo uczciwi i z super podejściem do klienta! Polecam!

mrbloom
Gość
mrbloom
Ocena :
     

osobiscie moge polecic

dajdokz
Gość
dajdokz
Ocena :
     

W Provident otrzymałam pieniądze od razu, moja zdolność okazał się dla nich całkiem dobra, raty dostosowali pd moje potrzeby. Cały proces trwał krótko i bez zbędnych formalności.

biercz
Gość
biercz
Ocena :
     

oferta super i nie oszukuja i dzialaja sprwanie wiec full zestaw

jarek_nga
Gość
jarek_nga
Ocena :
     

Śmiało polecam Provident, wzięłam 700zł na 20 dni, pieniądze w godzinę miałam na koncie (na mbank, więc szybko). Mało pytań, decyzja chyba w 2 minuty