Provident

Opis produktu Provident

Provident Polska jest częścią międzynarodowej grupy finansowej International Personal Finance, w skrócie IPF. Od 2007 roku obecna na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. A od 2013 roku IPF jest również notowany na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Grupa IPF działa na kilku rynkach, oprócz Polski, obecna jest również w Czechach, na Węgrzech, w Rumunii, Bułgarii i Meksyku. Korzenie firmy sięgają XIX wieku, kiedy to w 1880 roku powstała spółka Provident Financial. Provident jest jedną z najdłużej działających firm pozabankowych na naszym rynku, z powodzeniem działa już od 20 lat. Początkowo zajmowała się pożyczkami udzielanymi w domu klienta. Obecnie, idąc z duchem czasu, oferuje również pożyczki przez internet, w ramach oferty pożyczek samoobsługowych. Nadal można skorzystać z oferty pożyczki udzielanej w domu. Jak można przeczytać na stronie firmy, jest liderem na rynku pożyczek gotówkowych.
Ofertę Provident cechuje elastyczność (okresowa przerwa w spłacie i gwarancja zniesienia obowiązku spłaty), minimum formalności, wymagane dokumenty to tylko dowód osobisty, nie dzwonią do pracodawcy. Pracują od poniedziałku do piątku do godziny 20.

Koszty pożyczki w Provident

Koszty pożyczki w Provident zależą od wybranej oferty. Poniżej kilka przykładów pożyczek, sprawdź, która opłaca się najbardziej.
Pożyczka 5 x 0 to najtańsza opcja w ofercie Provident. RRSO równe jest 0%, co oznacza, że zwracasz dokładnie taką kwotę, jaką pożyczasz.
Pożyczka na 48 miesięcy jest również atrakcyjna. RRSO wynosi jedynie 9,87%. Pożyczając 5 tys. zł za pożyczkę zapłacisz 1022,56 zł. Rata w wysokości 125,47 zł. Decydując się na najwyższą kwotę, np. 20 tys. zł koszt pożyczki na 48 miesięcy wyniesie 4 089,28 zł. Rata 501,86 zł.
Pożyczka samoobsługowa daje duże możliwości jeśli chodzi o kwotę i okres spłaty. Przykładowe koszty pożyczki w kwocie 3 tys. zł z okresem spłaty 12 miesięcy to 1864,68 zł, a rata 405,39 zł. Pożyczka 10 tys. zł na 24 miesiące kosztuje 10340,96 zł, wysokość raty 847,54 zł.
Pożyczka dopasowana, dla porównania, w wysokości 10 tys. zł ze spłatą w 90 tygodni i obsługą domową kosztuje 9 174,97 zł. Wysokość raty 213,06 zł. Jest to tańsza opcja od powyższej, a okres spłaty jest krótszy o ok 1,5 miesiąca. Miesięcznie pożyczka obciąży budżet kwotą 852,24 zł, czyli tylko trochę wyższą niż przy racie miesięcznej.
Provident oferuje również dodatkowe pakiety, które podnoszą wartość pożyczki, ale mogą się przydać.


Rodzaje pożyczek w Provident

Provident oferuje kilka rodzajów pożyczek:
• pożyczka 5 x 0,
• pożyczka na 48 miesięcy,
• pożyczka samoobsługowa,
• pożyczka dopasowana.
Pożyczka 5 x 0, oferta pożyczki na start dla nowych klientów, coś na zasadzie chwilówki, ale z dłuższym okresem spłaty. Kwota pożyczki od 500 zł do 2000 zł, spłata w 5 ratach. RRSO pożyczki 0%, czyli nie ponosisz żadnych kosztów. Jest to jedyna tego typu oferta na rynku. Żadna inna firma nie oferuje darmowej pożyczki na tak długi okres.
Pożyczka na 48 miesięcy, jak sama nazwa oferty wskazuje, rozłożona jest na 48 rat. Kwota pożyczki od 5000 zł do 20 000 zł. Oferta również skierowana jest do nowych klientów.
Pożyczka samoobsługowa, czyli pożyczka przez internet, podobnie jak dwie powyższe oferty, ale z większymi możliwościami wyboru okresu spłaty i kwoty. W ramach pożyczki samoobsługowej pożyczysz od 300 zł do 20 000 zł. Do wyboru masz siedem okresów spłaty: 3, 6, 12, 18, 24, 36, 48 miesięcy.
Pożyczka dopasowana daje najszersze możliwości. W ramach tej oferty możesz decydować pomiędzy: pożyczką miesięczną na konto, pożyczką miesięczną w gotówce, pożyczką tygodniową w gotówce. Pierwsza i druga opcja to pożyczki do 15 tys. zł, a w przypadku pożyczki z tygodniową spłatą do 10 tys. zł. Okres spłaty od 3 do 24 miesięcy bądź od 30 do 90 tygodni. Jeśli decydujesz się na pożyczkę w gotówce, umawiasz się z doradcą na spotkanie w domu.

Provident oferta

>> Kliknij tutaj aby wziąć pożyczkę w Provident <<

Provident - Dane firmy

Provident Polska S.A.

NIP5251571292
REGON011994880
KRS0000009389
Kapitał zakładowy142 900 000 PLN

Provident Dane kontaktowe

Inflancka 4A
00-189 Warszawa

Telefon: 600400150

Email: bok@provident.pl

WWW: provident.pl

Godziny otwarcia Provident

Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 21:00
Sobota - Niedziela: 09:00 - 15:00

WEŹ POŻYCZKĘJak wziąć pożyczkę w Provident

Zanim zaczniesz składać wniosek sprawdź, czy spełniasz wymagania:
• od 18 lat,
• aktualny dowód osobisty,
• stałe zameldowanie, wpisane do dowodu osobistego,
• polskie obywatelstwo,
• stałe źródło dochodu (pensja, emerytura, renta).
Poza tym do złożenia wniosku konieczny jest telefon komórkowy i rachunek w banku z dostępem online. Na początek musisz wybrać ofertę, następnie wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami. Wybierz kwotę pożyczki i okres spłaty przy pożyczce samoobsługowej i dopasowanej, a następnie złóż wniosek. Do wypełnienie czeka kilka zakładek: formularz rejestracyjny, dane kontaktowe, dane finansowe. W kolejnym etapie zostaniesz poproszony o wykonanie przelewu weryfikacyjnego na kwotę 1 zł. Po potwierdzeniu danych, otrzymasz decyzję.
Musisz podać dane pracodawcy, natomiast firma informuje na stronie, że nie dzwoni do pracodawcy. Jeśli zdecydujesz się na pożyczkę dopasowaną w gotówce, składasz wniosek przez internet bądź wystarczy podać numer telefonu, by umówić się z doradcą.


>> Kliknij tutaj aby wziąć pożyczkę w Provident <<

Wady i zalety pożyczki w Provident

Zalety:

 • darmowa pożyczka z najdłuższym okresem spłaty na rynku,
 • pożyczki online, pożyczki z obsługą domową,
 • długie okresy spłaty,
 • wysokie kwoty,
 • atrakcyjna oferta pożyczki na 48 miesięcy,
 • minimum formalności,
 • nie dzwonią do pracodawcy,
 • formalności online,
 • przejrzyste zasady,
 • długie godziny pracy w tygodniu,
 • pieniądze na dowolny cel,
 • rozpatrują każdy wniosek,
 • okresowa przerwa w spłacie,
 • gwarancja zniesienia obowiązku spłaty pożyczki (w sytuacji śmierci klienta).

Wady:

 • nie pracują w weekendy,
 • weryfikacja przez przelew może wydłużać czas oczekiwania  na decyzję i pożyczkę.

Provident Opinie

Provident jest jedną z najstarszych firm pożyczkowych, nie powinno więc dziwić, że nietrudno znaleźć opinie o firmie w internecie. Z resztą nie tylko w internecie, opinie o Provident przekazywane są w kręgach znajomych. Jak oceniana jest firma? Czy opinie Provident ma pozytywne? Kilkanaście lat temu firma nie miała najlepszych ocen, a to głównie dlatego, że była postrzegana jako firma oferująca pożyczki dla osób bez zdolności kredytowej, mało opłacalne i kojarzyła się z pukającym co tydzień do drzwi doradcą. Obecnie to jedna z największych firm pożyczkowych w Polsce i jedna z najbardziej znanych. Z pewnością przyczynia się do tego jej staż na rynku, doświadczenie i szeroka oferta. Obecnie Provident opinie ma dobre, klienci doceniają nie tylko ofertę, ale i zmiany w procesie wnioskowania o pożyczkę. Firma ma w ofercie zarówno pożyczki ratalne z długim okresem spłaty, jak i krótkoterminowe na pięć miesięcy. Pozytywne opinie Provident zawdzięcza między innymi darmowej pożyczce, która już od pewnego czasu gości w ofercie. Od innych ofert darmową pożyczkę Providenta odróżnia długi okres spłaty. Klient decydujący się na 5x0, ma aż pięć miesięcy na spłatę pożyczki. Prawdopodobnie to pożyczka 0% z najdłuższym okresem spłaty na rynku i potwierdzają to liczne opinie o Providencie. Kwota darmowej pożyczki wynosi już 2 tys. zł.
Niezastąpieni, solidni, szybcy, profesjonalni- to część określeń, które można znaleźć wpisując w wyszukiwarkę Provident opinie. Firma ma szeroką ofertę pożyczek, od krótkoterminowych po długoterminowe, a wśród nich ze spłatą miesięczną i ratalną. Poza tym pożyczki przez internet i z obsługą domową. Te drugie są droższe i wpływają na niższe oceny Providenta. Natomiast pożyczki online mają w większości pozytywne opinie. Kolejne zalety oferty wymieniane przez klientów to: możliwość odroczenia spłaty i gwarancja spłaty w przypadku śmierci pożyczkobiorcy. Na plus oceniana jest strona internetowa, przejrzysta i obszerna zakładka FAQ, opinie Provident również dzięki niej ma dobre, bo znajdziesz w niej odpowiedzi na większość pytań i wątpliwości. A jak oceniane są koszty pożyczki? Opinie o Providencie w tej kwestii zależą od rodzaju pożyczki. Dobrze oceniana jest pożyczka z małą ratą (niskim RRSO)- skierowana do nowych klientów i pożyczka samoobsługowa (równie niskie RRSO). Nie wspominając o darmowej pożyczce. Ogólnie oceny Providenta w większości są pozytywne. A cztery gwiazdki na naszym portalu potwierdzają, że Provident opinie ma dobre.


Provident Opinie


51
Dodaj opinię

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
rplus
Gość
rplus

Przestrzegam przed „Provident” , czytajcie te prawdziwe komenatrze , koszty pozyczki ogromne a do zwrotu zrobi sie trzykrotnie wiecej niz wezmiecie…do tego non stop telefony, brak informacji przy umowie albo tak zaplatane informacje ze nie mozna dojsc do szczegółów

listname-l-request
Gość
listname-l-request

Raz popełniłem bład i zaufałem Providentowi. Nigdy więcej! Banda wyudzaczy pieniędzy!

camers
Gość
camers

Jest ok. Darmówka. Teraz tylko spłacić na czas.

maroszek
Gość
maroszek

Super oferta!

saga
Gość
saga

szybko, sprawnie, solidnie. Wszystko razem zajęło max 5 minut. Polecam

p3still
Gość
p3still

Bardzo szybki kontakt mam nadzieje ze rownierz realizacja.polecam

tarko
Gość
tarko

Nie wzięłam w Provident dużej kwoty, ale jako klient mogę się wypowiedzieć. To co mnie pozytywnie zaskoczyło, to pełen profesjonalizm. PC to naprawdę rzetelna firma, godna polecenia. Mają cierpliwość do klienta, wszystko dokładnie tłumaczą i wyjaśniają. Naprawdę wielki szacunek.

meagle
Gość
meagle

Drugi raz wziolem w Providentie 1000 zl i tak jak za pierwszym razem było bardzo sprawnie i szybko. Konkurencja potrafi kombinować co też wiem;) Bierzcie w Provident !

artceramic
Gość
artceramic

Super.

bdk1
Gość
bdk1

Polecam! Szybko, sprawnie, bez problemu kasa na koncie. Dodatkowo koszty pierwszej pożyczki zerowe a kolejnych wcale nie są takie wysokie jak twierdzą inni i dzięki temu naprawdę można się wspomóc w trudnej sytuacji.

zbigkurzawa
Gość
zbigkurzawa

Bardzo polecam. Brałem pożyczki już w paru miejsach i pomimo tego,ze mialy byc błyskawiczne to zawsze był jakiś problem…w Filarum czekałem nawet 2 dni na transfer pieniędzy. W Provident było to na prawde 15-30 minut i kasa była na koncie. Polecam. Czasami warto jest zapłacić przy drugiej pożyczce jeżeli kasa jest szybk potrzebna.

progeo
Gość
progeo

złożyłem wniosek i otrzymałem odpowiedź abym z czterech miesięcy przygotował biling z banku, przecież to paranoja – obiecują w 15min. a trzeba czekać parę dni

pieknogrod
Gość
pieknogrod

totalna lipa 24 godziny czekałam na odpowiedz i jeszcze jej nie ma

neonlachowski
Gość
neonlachowski

szczerze polecam wsyztskim firmę Provident- są szczerzy, szybcy i uczciwi- łączą w sobie wszytkie cechy firmy idealnej.

mati_kosa
Gość
mati_kosa

Wielka szkoda, że już wycofali te 2000 zl pierwszej pożyczki za free. Pewnie do tego wrócą, ale to mnie własnie w nich denerwuje- codziennie inna oferta.

lukaszhodor
Gość
lukaszhodor

Najlepsi z najlepszych.

zsowlosz
Gość
zsowlosz

Nie polecam, miała być oferta dla zadłużonych ,a odmówili jak każdy.

ckip
Gość
ckip

Przy dochodach na poziomie 2800zł netto odmówili udzielenia pożyczki…

cuprod
Gość
cuprod

Od tylu już lat najlepsi. Od tylu lat niezawodni i niezastąpieni. Numer jeden w Polsce!!!

anxaw
Gość
anxaw

O firmie złego słowa się nie da powiedzieć. Działają szybko i sprawnie i maja bardzo dobry cennik. Miałem trochę obaw, ale teraz wiem, że był to niepotrzebny lęk.

apo
Gość
apo

Nie polecam, uważajcie na nich. Pożyczkę miałam do spłaty w weekend, wiec przelew był w poniedziałek u nich ma kacie. Oszuści nadal do mnie wydzwaniają ze pożyczka niby została spłacona ale naliczają odsetki, nie wiadomo ZA CO. Pierwsza odsetek spłaciłam, a oni co dzień nowa kwotę wysyłają! Chore! Odradzam

t.rowinski
Gość
t.rowinski

Super firma pozyczkowa. Dziekuje

rafal.grochowiak
Gość
rafal.grochowiak

Jedna z najlepszych firm a na rynku. Pełen profesjonalizm. Polecam!

j.boguslawski
Gość
j.boguslawski

Wielkie koszta i wysoki procent. Uwaga Nie polecam!!!

szablony.twins
Gość
szablony.twins
Ocena :
     

W poniedziałek wnioskowałam o pożyczkę, mamy piątek i ani odpowiedzi ani pieniędzy. Cały czas wniosek w rozpatrzeniu. Jakaś jedna wielka katastrofa. Pieniądze były mi potrzebne na już. Nie wiem kto im te pozytywne opinie wystawia, chyba sami je piszą. Nie polecam

patricia_sien
Gość
patricia_sien
Ocena :
     

Oferta dość przeciętna, szczególnie cennik nie powala!

buffo
Gość
buffo
Ocena :
     

Bardzo oszustów! Nie polecam nikomu tej firmy! podobno maja duza przyznawalnosc a tak naprawde to nie wiem kto te pozyczki dostaje!

golysz
Gość
golysz
Ocena :
     

Jeden dzien spoznienia i dzwonia wyzywaja…dodam dzien wczesnie dzwonią z nową oferta i sla smsy. Tam nie pracuja ludzie tylko bydlo. Ta baba co dzisiaj dzwonila tragedia chamica i prostaczka jakich malo. Nie wiem jakim cudem maja tyle gwiazdek. .. Sami sobie wystawiaja opinie NIE POLECAM NIKOMU

tdakudowicz
Gość
tdakudowicz
Ocena :
     

Na rynku jest sporo firm pozyczkowych, ale tak dobrej jak Provident nie ma.

fishrzd
Gość
fishrzd
Ocena :
     

Jestem zadowolona z Providenta – pożyczka na czas i na dobrych warunkach. z taką firmą można współpracować.

drabent
Gość
drabent
Ocena :
     

Provident uczciwie podchodzi do klientów.

dawoj
Gość
dawoj
Ocena :
     

Szybko i za darmo- a do tego dostępne kwoty są bardzo wysokie.

dorota-xx
Gość
dorota-xx
Ocena :
     

Jestem bardzo zadowolony z tego jak działa firma: szybko i na bardzo wysokim poziomie! Cenia czas klienta, nie zadają zbędnych pytań, wszytsko odbywa się sprawnie! Cennik też uważam za bardzo korzysny, a oferta jest elastyczna. Mozna rozłożyć splate pozyczki nawet na 3 raty- co bardzo ulatwia jej splate.

panorama_raclawicka
Gość
panorama_raclawicka
Ocena :
     

spoko firma mozna sie dogadac i przedluzenia sa polecam

finart
Gość
finart
Ocena :
     

szybko i sprawnie 1500zl

wiezowcewarszawy
Gość
wiezowcewarszawy
Ocena :
     

Jak się dużo zarabia to nawet nie trzeba udowadniać. Nie musiałem nic wysyłać, przedstawiać, żadnego dowodu osobistego, żadnego potwierdzenia dochodu. Dostałem telefon z kilkoma pytaniami żeby potwierdzić tożsamość i to tyle. Co prawda nie brałem dużej pożyczki (700 zł) ale poziom załatwienia sprawy naprawdę mnie przekonał. W poprzedniej firmie (pożyczkaplus) nie było tak miło.

blachotrapez
Gość
blachotrapez
Ocena :
     

Polska reklama super jelo… co z akcentem gada

pizzeria-amphirion
Gość
pizzeria-amphirion
Ocena :
     

Zdecydowałem sie na pożyczkę w Providencie przez wzgląd na 45 dniowy okres spłaty pożyczki! Firma okazała sie uczciwa a cennik bardzo przystępny!

olag
Gość
olag
Ocena :
     

ja bralam porzyczke odsetki duze ale jestem zadowolona szybko poszlo a ci co nie splacaja to nazekaja nic nie ma zadarmo i jak splace to wezme jeszcze raz

pawel.czyszczon
Gość
pawel.czyszczon
Ocena :
     

6000 PLN!!! udzielają pożyczek na mega wysokie kwoty!!!

rafal_stepniakikom
Gość
rafal_stepniakikom
Ocena :
     

Niezwykle profesjonalna firma, oferująca pożyczki niewysoko oprocentowane, których spłatę można rozłożyć na dogodne raty. Jak dla mnie, nie ma sobie równych.

gbpiwkowa
Gość
gbpiwkowa
Ocena :
     

Coś dla zabieganych i nie majacych czasu na porownywanie wszystkich ofert. Wypelniasz jeden wniosek i oni jakos tak to robia, ze podyslaja ci najlepsza mozliwa oferte. Nie wiem jak u innych, ale u mnie trafili idelanie, bo myslalem ze nie dostalne tyle co chcialem, a dostalem nawet dwie stuwki wiecej

mont_blanca
Gość
mont_blanca
Ocena :
     

Są bardzo elastyczni.Polecam

d.wykowska
Gość
d.wykowska
Ocena :
     

Lepszej oferty nie znajdziecie.

dupodajki
Gość
dupodajki
Ocena :
     

Według mnie spoko pożyczki, bo łatwo się je spłaca – brałem już dwa razy i udało mi się nimi spłacić kredyt zaciągnięty w banku. Są rzetelni i potrafią doradzić.

ola.czg
Gość
ola.czg
Ocena :
     

Maja moje 100% zaufanie.

bibliotecario
Gość
bibliotecario
Ocena :
     

polecam bardzo wszystkim pozyczkobiorcom. bardzo uczciwa firm.

tepis
Gość
tepis
Ocena :
     

Nie miałem żadnych problemów z uzykaniem pożyczki. Polecam.

k_kolom
Gość
k_kolom
Ocena :
     

Mam czekać do 2020???!!! U konkurencji nie muszę. PORAŻKA

osieka
Gość
osieka
Ocena :
     

Na samym początku do Provident nie byłem przekonany… Na szczęście po dokładnej analizie umowy nie znalazłem w niej żadnych kruczków. I dlatego też zdecydowałem się zaciągnąć w tym miejscu pożyczkę. Serdecznie dziękuję za zaufanie, jakim mnie obdarzyliście!