Provident

Opis produktu Provident

Provident Polska jest częścią międzynarodowej grupy finansowej International Personal Finance, w skrócie IPF. Od 2007 roku obecna na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. A od 2013 roku IPF jest również notowany na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Grupa IPF działa na kilku rynkach, oprócz Polski, obecna jest również w Czechach, na Węgrzech, w Rumunii, Bułgarii i Meksyku. Korzenie firmy sięgają XIX wieku, kiedy to w 1880 roku powstała spółka Provident Financial. Provident jest jedną z najdłużej działających firm pozabankowych na naszym rynku, z powodzeniem działa już od 20 lat. Początkowo zajmowała się pożyczkami udzielanymi w domu klienta. Obecnie, idąc z duchem czasu, oferuje również pożyczki przez internet, w ramach oferty pożyczek samoobsługowych. Nadal można skorzystać z oferty pożyczki udzielanej w domu. Jak można przeczytać na stronie firmy, jest liderem na rynku pożyczek gotówkowych.
Ofertę Provident cechuje elastyczność (okresowa przerwa w spłacie i gwarancja zniesienia obowiązku spłaty), minimum formalności, wymagane dokumenty to tylko dowód osobisty, nie dzwonią do pracodawcy. Pracują od poniedziałku do piątku do godziny 20.

Koszty pożyczki w Provident

Koszty pożyczki w Provident zależą od wybranej oferty. Poniżej kilka przykładów pożyczek, sprawdź, która opłaca się najbardziej.
Pożyczka 5 x 0 to najtańsza opcja w ofercie Provident. RRSO równe jest 0%, co oznacza, że zwracasz dokładnie taką kwotę, jaką pożyczasz.
Pożyczka na 48 miesięcy jest również atrakcyjna. RRSO wynosi jedynie 9,87%. Pożyczając 5 tys. zł za pożyczkę zapłacisz 1022,56 zł. Rata w wysokości 125,47 zł. Decydując się na najwyższą kwotę, np. 20 tys. zł koszt pożyczki na 48 miesięcy wyniesie 4 089,28 zł. Rata 501,86 zł.
Pożyczka samoobsługowa daje duże możliwości jeśli chodzi o kwotę i okres spłaty. Przykładowe koszty pożyczki w kwocie 3 tys. zł z okresem spłaty 12 miesięcy to 1864,68 zł, a rata 405,39 zł. Pożyczka 10 tys. zł na 24 miesiące kosztuje 10340,96 zł, wysokość raty 847,54 zł.
Pożyczka dopasowana, dla porównania, w wysokości 10 tys. zł ze spłatą w 90 tygodni i obsługą domową kosztuje 9 174,97 zł. Wysokość raty 213,06 zł. Jest to tańsza opcja od powyższej, a okres spłaty jest krótszy o ok 1,5 miesiąca. Miesięcznie pożyczka obciąży budżet kwotą 852,24 zł, czyli tylko trochę wyższą niż przy racie miesięcznej.
Provident oferuje również dodatkowe pakiety, które podnoszą wartość pożyczki, ale mogą się przydać.


Rodzaje pożyczek w Provident

Provident oferuje kilka rodzajów pożyczek:
• pożyczka 5 x 0,
• pożyczka na 48 miesięcy,
• pożyczka samoobsługowa,
• pożyczka dopasowana.
Pożyczka 5 x 0, oferta pożyczki na start dla nowych klientów, coś na zasadzie chwilówki, ale z dłuższym okresem spłaty. Kwota pożyczki od 500 zł do 2000 zł, spłata w 5 ratach. RRSO pożyczki 0%, czyli nie ponosisz żadnych kosztów. Jest to jedyna tego typu oferta na rynku. Żadna inna firma nie oferuje darmowej pożyczki na tak długi okres.
Pożyczka na 48 miesięcy, jak sama nazwa oferty wskazuje, rozłożona jest na 48 rat. Kwota pożyczki od 5000 zł do 20 000 zł. Oferta również skierowana jest do nowych klientów.
Pożyczka samoobsługowa, czyli pożyczka przez internet, podobnie jak dwie powyższe oferty, ale z większymi możliwościami wyboru okresu spłaty i kwoty. W ramach pożyczki samoobsługowej pożyczysz od 300 zł do 20 000 zł. Do wyboru masz siedem okresów spłaty: 3, 6, 12, 18, 24, 36, 48 miesięcy.
Pożyczka dopasowana daje najszersze możliwości. W ramach tej oferty możesz decydować pomiędzy: pożyczką miesięczną na konto, pożyczką miesięczną w gotówce, pożyczką tygodniową w gotówce. Pierwsza i druga opcja to pożyczki do 15 tys. zł, a w przypadku pożyczki z tygodniową spłatą do 10 tys. zł. Okres spłaty od 3 do 24 miesięcy bądź od 30 do 90 tygodni. Jeśli decydujesz się na pożyczkę w gotówce, umawiasz się z doradcą na spotkanie w domu.

Provident oferta

>> Kliknij tutaj aby wziąć pożyczkę w Provident <<

Provident - Dane firmy

Provident Polska S.A.

NIP5251571292
REGON011994880
KRS0000009389
Kapitał zakładowy142 900 000 PLN

Provident Dane kontaktowe

Inflancka 4A
00-189 Warszawa

Telefon: 600400150

Email: bok@provident.pl

WWW: provident.pl

Godziny otwarcia Provident

Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 21:00
Sobota - Niedziela: 09:00 - 15:00

WEŹ POŻYCZKĘJak wziąć pożyczkę w Provident

Zanim zaczniesz składać wniosek sprawdź, czy spełniasz wymagania:
• od 18 lat,
• aktualny dowód osobisty,
• stałe zameldowanie, wpisane do dowodu osobistego,
• polskie obywatelstwo,
• stałe źródło dochodu (pensja, emerytura, renta).
Poza tym do złożenia wniosku konieczny jest telefon komórkowy i rachunek w banku z dostępem online. Na początek musisz wybrać ofertę, następnie wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami. Wybierz kwotę pożyczki i okres spłaty przy pożyczce samoobsługowej i dopasowanej, a następnie złóż wniosek. Do wypełnienie czeka kilka zakładek: formularz rejestracyjny, dane kontaktowe, dane finansowe. W kolejnym etapie zostaniesz poproszony o wykonanie przelewu weryfikacyjnego na kwotę 1 zł. Po potwierdzeniu danych, otrzymasz decyzję.
Musisz podać dane pracodawcy, natomiast firma informuje na stronie, że nie dzwoni do pracodawcy. Jeśli zdecydujesz się na pożyczkę dopasowaną w gotówce, składasz wniosek przez internet bądź wystarczy podać numer telefonu, by umówić się z doradcą.


>> Kliknij tutaj aby wziąć pożyczkę w Provident <<

Wady i zalety pożyczki w Provident

Zalety:

 • darmowa pożyczka z najdłuższym okresem spłaty na rynku,
 • pożyczki online, pożyczki z obsługą domową,
 • długie okresy spłaty,
 • wysokie kwoty,
 • atrakcyjna oferta pożyczki na 48 miesięcy,
 • minimum formalności,
 • nie dzwonią do pracodawcy,
 • formalności online,
 • przejrzyste zasady,
 • długie godziny pracy w tygodniu,
 • pieniądze na dowolny cel,
 • rozpatrują każdy wniosek,
 • okresowa przerwa w spłacie,
 • gwarancja zniesienia obowiązku spłaty pożyczki (w sytuacji śmierci klienta).

Wady:

 • nie pracują w weekendy,
 • weryfikacja przez przelew może wydłużać czas oczekiwania  na decyzję i pożyczkę.

Provident Opinie

Provident jest jedną z najstarszych firm pożyczkowych, nie powinno więc dziwić, że nietrudno znaleźć opinie o firmie w internecie. Z resztą nie tylko w internecie, opinie o Provident przekazywane są w kręgach znajomych. Jak oceniana jest firma? Czy opinie Provident ma pozytywne? Kilkanaście lat temu firma nie miała najlepszych ocen, a to głównie dlatego, że była postrzegana jako firma oferująca pożyczki dla osób bez zdolności kredytowej, mało opłacalne i kojarzyła się z pukającym co tydzień do drzwi doradcą. Obecnie to jedna z największych firm pożyczkowych w Polsce i jedna z najbardziej znanych. Z pewnością przyczynia się do tego jej staż na rynku, doświadczenie i szeroka oferta. Obecnie Provident opinie ma dobre, klienci doceniają nie tylko ofertę, ale i zmiany w procesie wnioskowania o pożyczkę. Firma ma w ofercie zarówno pożyczki ratalne z długim okresem spłaty, jak i krótkoterminowe na pięć miesięcy. Pozytywne opinie Provident zawdzięcza między innymi darmowej pożyczce, która już od pewnego czasu gości w ofercie. Od innych ofert darmową pożyczkę Providenta odróżnia długi okres spłaty. Klient decydujący się na 5x0, ma aż pięć miesięcy na spłatę pożyczki. Prawdopodobnie to pożyczka 0% z najdłuższym okresem spłaty na rynku i potwierdzają to liczne opinie o Providencie. Kwota darmowej pożyczki wynosi już 2 tys. zł.
Niezastąpieni, solidni, szybcy, profesjonalni- to część określeń, które można znaleźć wpisując w wyszukiwarkę Provident opinie. Firma ma szeroką ofertę pożyczek, od krótkoterminowych po długoterminowe, a wśród nich ze spłatą miesięczną i ratalną. Poza tym pożyczki przez internet i z obsługą domową. Te drugie są droższe i wpływają na niższe oceny Providenta. Natomiast pożyczki online mają w większości pozytywne opinie. Kolejne zalety oferty wymieniane przez klientów to: możliwość odroczenia spłaty i gwarancja spłaty w przypadku śmierci pożyczkobiorcy. Na plus oceniana jest strona internetowa, przejrzysta i obszerna zakładka FAQ, opinie Provident również dzięki niej ma dobre, bo znajdziesz w niej odpowiedzi na większość pytań i wątpliwości. A jak oceniane są koszty pożyczki? Opinie o Providencie w tej kwestii zależą od rodzaju pożyczki. Dobrze oceniana jest pożyczka z małą ratą (niskim RRSO)- skierowana do nowych klientów i pożyczka samoobsługowa (równie niskie RRSO). Nie wspominając o darmowej pożyczce. Ogólnie oceny Providenta w większości są pozytywne. A cztery gwiazdki na naszym portalu potwierdzają, że Provident opinie ma dobre.


Provident Opinie


131
Dodaj opinię

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
markus53
Opinia
markus53

banda oszustów!!!nigdy w życiu wyłudzili dane pożyczka zero, chamska bezczelna obsługa woń na Estonię złodzieje

mresler
Opinia
mresler

No niestety 4 dni opóźnienia jestem nękana telefonami straszą mnie pracownikiem windykacyjnym u mnie w domu. Jakiś koszmar chociaZ deklaruje część spłaty traktują jak smiecia nie polecam

adrenalina
Opinia
adrenalina

Za każdym razem jak pożyczam to oferują mi większą kwotę, to mnie szczególnie cieszy bo dobrze wiem że jak bd potrzebowała pieniędzy to mi w tym pomogą!!!

sally12
Opinia
sally12

Najlepsza i najbardziej uczciwa firma .Polecam

ewunia666
Opinia
ewunia666

Szybki wniosek, szybki przelew, wszyscy bardzo mili. Mialem watpliwosci bo w BIKu jest u mnie brudno ale bez problemu dali mi pożyczkę i to darmową. Polecam!

obrochta
Opinia
obrochta

Oferta godna zainteresowania – w szczególności zważając na niewysokie oprocentowanie i możliwość rozłożenia zadłużenia na raty, polecam!

activision
Opinia
activision

nie maja sobie rownych

matimpex.ania
Opinia
matimpex.ania

Daje max bo kasa szybko i latwo

dla-zdrowia
Opinia
dla-zdrowia

Szybko bez problemu, miła obsługa

miras66
Opinia
miras66

Świetna firma. Polecam!

newsyusz.totezkasuj
Opinia
newsyusz.totezkasuj

Dla tych ktorzy chca zaciagnac kredyt w tej firmie: Nie polecam wogole. Mialem tutaj dwie pozyczki splacalem regularnie raz moje opoznienie wynioslo 14 dni i odrazu pismo do zakladu pracy o stracanie z wynagrodzenia. Gdy splacilem ta jedna zostala mi jeszcze druga. Tez mialem delikatny problem ze splata raty zaznaczam jednej i odrazu windykatorzy terenowi w miejscu zamieszkania po dwa razy w tygodniu. Wogole sie nie idzie dogadac.. nie pisze tego dlatego ze taka byla moja sytuacja. Poprostu w porownaniu do innych firm pozyczkowych tam wogole nie ma sie z kim dogadac. Windykatorzy cwaniacy na infolini ludzie nie uprzejmi.. JEZELI…

fota1
Opinia
fota1

Pelen kosmos!

innovator
Opinia
innovator

Firma godna polecenia, proces udzielania pożyczki jest krótki, na maxa uproszczony. Pieniądze na następny dzień od weryfikacji trafiają na konto. Myślę, że to jedna z nielicznych firm gdzie mają takie warunki, godni polecenia.

email.albi2
Opinia
email.albi2

Dokładnie,u mnie to samo przed chwila,adres nr pracodawcy.To moja prywatna sprawa,a nie jeszcze prace w to wciagac.

buzz
Opinia
buzz

Bardzo uczciwa firma.

ular
Opinia
ular

Otrzymałem informację o tym że zwiększyli pożyczkę do 10000 zł. Myśłałem, że to ściema i takiej kwoty nie dostanę ale wczoraj złożyłem wniosek i wczoraj dostałem 10tyś zł!!!

karolek_k
Opinia
karolek_k

Chciałem wybrać się na wakacje, miałem fajną okazję, ale jak zwykle brakowało pieniędzy. Tą firmę poleciła mi siostra i faktycznie pieniądze na koncie były szybko, pożyczkę spłaciłem w terminie, bez problemów. Obsługa też jest spoko –

Jan
Opinia
Jan
Ocena :
     

Niektóre panie z obsługi są tak niemile że wcale nie da się z nimi porozmawiać nie interesuje ich to że człowiek nie ma na chleb oni muszą mieć zawsze pełne raty..
Jak to jedna pani powiedziała jej to nie interesuje że nie ma pan co jeść mógł pan nie brać pozyczki

migon
Opinia
migon

Firma jest porządna i bezproblemowa. Bardzo szybko przesyłaja pieniądze!

amdir
Opinia
amdir

Firmę warto polecać tym, ktorym zależy na czasie- firma działa błyskawicznie.

katarzyna.liberska
Opinia
katarzyna.liberska

Bardzo dobra oferta na wakacje.

giekaczor
Opinia
giekaczor

Wszystko szybko i sprawnie ????

pierwszamilosc
Opinia
pierwszamilosc

Teraz przed świętami jest to pomocna pożyczka. Szybko i bez problemu. Czas spłaty na tyle wygodny że po świętach spokojnie kasę można oddać.

surlalune
Opinia
surlalune

Jestem zadowolona z pożyczki. Firma jest uczciwa, mają proste zasady w umowie i bez kruczków.

klodzio2003
Opinia
klodzio2003

Wszystkie formalnosci bardzo szybko i sprawnie

gambit
Opinia
gambit

Dobra firma pozyczkowa

telecom
Opinia
telecom

Pelen kosmos!

funr_kul
Opinia
funr_kul

Bardzo szybko, sprawnie i profesjonalnie. Provident to solidna firma, która bardzo mi pomogła. Polecam każdemu. Dziękuję!

ksg
Opinia
ksg

Splacona pożyczka przed terminem a kolejnej nie można wziąść,trzeba czekać na ofertę – słabo.

sybir
Opinia
sybir

Nie wiem czy jest uczciwie czy nie bo sie nie zdecydowalem jak zobaczyłem cennik to podziękowałem. Polecam rozejrzeć się u konkurencji- tym bardziej, że konkurencja nie śpi i wszedzie jest duzo promocji teraz

avto
Opinia
avto

Najgorszy pożyczkodawca na świecie! nie akceptowali mi wniosku bo dodają zasrane +48 przed numerem telefonu przez co mój numer się nie zmieścił i nie było możliwości skontaktowania się ze mną!!!! taki powód!!! weźcie vivus lepiej albo jest 1000 innych lepszych pożyczek, nie polecam!

heledore
Opinia
heledore

Stanowczo nie polecam, firma po spłacie zadłużenia zgłosiła sprawę do sądu ponieważ doliczyli sobie koszta nie informujac mnie o tym, przez co mam teraz zajęcie komornicze. Z kwoty 120 zł urosło do 800 dziękuję waszej firmie. Jesteście najlepsi

rip.b
Opinia
rip.b

Jestem w szoku w związku z niektórymi odpowiedziami . Ja brałam małą kwotę pieniędzy w Provident i tylko raz . Poza tym ja brałam jak i się palił grunt pod nogami. A ty jeżeli masz prace …. masz stałe dochody ? to po co chwile bierzesz pożyczki ? A samą firmę oceniam bardzo dobrze

i.waszkiewicz
Opinia
i.waszkiewicz

Jestem na tak. Bardzo uczciwie i cenowo też ok.

eutrchem
Opinia
eutrchem

Zapewniam państwa, że to najlepsza oferta na rynku!

e.trojanowska
Opinia
e.trojanowska

wzięłam pierwszy raz 500zł i na pewno skorzystam znowu. nie było ptoblemu z formalnościami. otrzymałam smsa z przypomnieniem o terminie spłąty, nikt mnie nei windykował. polecam.

mmaslow
Opinia
mmaslow

Dobra firma pozyczkowa

linabi
Opinia
linabi

Firma porządna, wygodny czas spłaty i bez problemu udzielona pożyczka. Bardzo wygodnie!

furiza
Opinia
furiza

Bardzo dobra firma. Polecam ich bardzo.

sknopik
Opinia
sknopik

Bardzo dobra oferta, jedna z lepszych na rynku- zdecydowanie polecam.

mary
Opinia
mary

Bardzo szybki przelew, świetna realizacja. Polecam ????

kultura
Opinia
kultura

Firma superancka. Warto skorzystać z ich oferty!

plock_gimn_7e
Opinia
plock_gimn_7e

szybka pożyczka, jestem zadowolona bo słpaciłam w terminie i tak jak w umowie, nie było oprocentowania. dobra firma

tomaszwygoda
Opinia
tomaszwygoda

Dobra stronka, bo czytelna. Fajna obsługa. Dobry cennik.

lazienka
Opinia
lazienka

Bardzo bym sobie życzył by we wszystkich firmak pożyczki były realizowane na tak wysokim poziomie jak w Provident. Super firma, swietni ludzi, polecam.

atex
Opinia
atex

Jest to Firma godna polecenia

barti16
Opinia
barti16

W mojej opini Provident to najlepsza ze wszystkich firm na rynku pozyczkowym. 45 dni to jednak jest mistrzostwo. a 2000 zł za darmo jest nie do przebicia.

mojeniepokoje
Opinia
mojeniepokoje

Mają troche amatorskich zagrywek.

mikko.maenpaa
Opinia
mikko.maenpaa

dla mnie bardzo w porządku firma ,Jasne zasady pożyczania . wiadomo czego można się spodziewać .

obrsm
Opinia
obrsm

Nie rozumiem tych wszystkich negatywnych opinii. Firma tania nie jest ale jako jedyna mnie poratowała kwotą 400zł na 3 miesiące a mam jedynie 19 lat. Wszystko zapłaciłem przed terminem i teraz zamierzam wziąć jeszcze jedną większą pożyczkę na wyższą kwotę na naprawę auta gdyż wszędzie mam odmowy, poza monedo, ale tam spłacam już ratę z Allegro. Więc polecam w 100% mimo iż tanio nie jest