Via SMS

Opis produktu Via SMS

Via Sms to jedna z bardziej znanych i jedna z najstarszych firm, wśród oferujących pożyczki przez internet. To też kolejna marka z łotewskim kapitałem na polskim rynku. Pożyczki od Via Sms w Polsce dostępne są od 2011 roku, a sama grupa Via Sms powstała w 2009 roku na Łotwie. Obecnie firma działa w kilku krajach. Oprócz Polski i Łotwy, pożyczki od Via Sms dostępne są między innymi w Czechach, Hiszpanii i Szwecji. A sama firma Via Sms Group oferuje znacznie więcej niż pożyczki krótkoterminowe. W jej ofercie są również kredyty ratalne, karty, a także produkty oszczędnościowe i inwestycyjne. Zatem, jak widać, posiada duże doświadczenie na rynku finansowym i stabilną pozycję. O tym świadczą również liczby. W 2017 roku udzieliła pożyczek o wartości ponad 97 tys. euro i odnotowała wzrost przychodów o 21 proc. A już rok po rozpoczęciu działalności w Polsce, czyli w 2012 roku, Via Sms Pl otrzymała prestiżowe wyróżnienie „Symbol 2012” w kategorii „Przyjazna Pożyczka”.
Via Sms jest również współzałożycielem, a zarazem członkiem, Związku Firm Pożyczkowych. Niedawno zmienił on nazwę na Polski Związek Instytucji Pożyczkowych. Firma posiada również Certyfikat Rzetelności, który wydawany jest przy współpracy z Krajowym Rejestrem Długów. Ponadto, na jej temat znaleźć można wiele pozytywnych opinii, a grono klientów z roku na rok się powiększa.

Koszty pożyczki w Via SMS

Pierwsza pożyczka w Via Sms jest darmowa, stąd bez ponoszenia żadnych kosztów możesz cieszyć się pieniędzmi przez 30 dni. Pożyczka dla nowych klientów objęta jest promocją „Redukcja opłat”. Oznacza to tyle, że jeśli klient spełni warunki promocji, nie zapłaci za nią nic. Warunkiem jest terminowa spłata zadłużenia. Firma wykazuje się na tym polu sporą elastycznością w porównaniu z innymi firmami pożyczkowymi, które w większości nie tolerują nawet jednodniowego spóźnienia. W Via Sms możesz spóźnić się do sześciu dni. Dopiero po tym okresie naliczane są standardowe koszty. I tak, jeśli weźmiesz pożyczkę na 30 dni w kwocie 700 zł i nie spłacisz jej w terminie, ani w ciągu sześciu dni po nim, to dopiero firma naliczy koszty. Oprocentowanie wyniesie 10% w skali roku, a więc pożyczka będzie kosztowała 191,75 zł. Łączna kwota do spłaty to 891,75 zł.
Ile zapłacimy za kolejne pożyczki? Jeśli pożyczymy 2 tys. zł na okres 30 dni to pożyczka będzie kosztowała 483 zł, czyli łączna kwota do spłaty to 2483 zł. A decydując się na najdłuższy termin spłaty, 45 dni, koszty wzrosną do 499 zł, do spłaty będzie prawie, bez złotówki, 2500 zł. Różnica w kosztach pomiędzy 30 a 45 dniami nie jest duża, bo zaledwie 16 zł.
Maksymalna kwota pożyczki oferowana przez Via Sms to 4 tys. zł. Kwotę tę możesz pożyczyć na okres od 7 do 45 dni. Jeśli weźmiemy 4 tys. zł na 45 dni, to do zwrotu będzie równo 5 tys. zł, zatem łatwo policzyć, że pożyczka będzie kosztowała 1 tys. zł. Jeśli skrócimy okres spłaty o dwa tygodnie, to koszty zmaleją do kwoty 947 zł, czyli różnica 53 zł.
Stali klienci, terminowo spłacający zobowiązania, automatycznie są włączani do programu lojalnościowego i przy kolejnych pożyczkach otrzymują rabaty.


Rodzaje pożyczek w Via SMS

Via Sms oferuje typowe pożyczki krótkoterminowe z okresem spłaty do 30 dni bądź do 45 dni, ale tylko dla stałych klientów.
Pierwsza pożyczka w firmie jest darmowa. Maksymalna kwota pierwszej pożyczki to 1500 zł. Minimalna kwota, jaką można pożyczyć to 100 złotych. Okres spłaty ustalisz na 9 do 30 dni, czyli daje tą dużą elastyczność i możliwość dopasowania dnia spłaty do wpływów na konto. Z każdą kolejną pożyczką, spłaconą terminowo, klient otrzymuje propozycję pożyczenia wyższej kwoty, i tak:
• przy drugiej pożyczce kwota wzrasta do 2000 zł,
• przy trzeciej pożyczce kwota wzrasta do 2500 zł,
• przy czwartej pożyczce kwota wzrasta do 3000 zł,
• przy piątej pożyczce kwota wzrasta do 4000 zł.
4000 zł to maksymalna kwota pożyczki od Via Sms. Ale już przy drugiej pożyczce klienci mogą zdecydować się na dłuższy okres spłaty, zaznaczając dowolną datę od 7 do 45 dni. O kolejną pożyczkę można wnioskować po siedmiu dniach od spłaty wcześniejszego zobowiązania.
Minusem oferty Via Sms jest brak opcji przedłużenia okresu spłaty. Firma nie oferuje również refinansowania pożyczki.

Via SMS oferta

>> Kliknij tutaj aby wziąć pożyczkę w Via SMS <<

Via SMS - Dane firmy

VIA SMS PL Sp. z o.o.

NIP8992704871
REGON021370663
KRS0000367773
Kapitał zakładowy2 305 000,00 PLN

Via SMS Dane kontaktowe

Al. Jerozolimskie 123A
00-001 Warszawa

Telefon: 22 483 53 88

Email: info@viasms.pl

WWW: www.viasms.pl

Godziny otwarcia Via SMS

Poniedziałek - Piątek: 08:00-22:00
Sobota: 08:00-18:00
Niedziela: 08:00-16:00

WEŹ POŻYCZKĘJak wziąć pożyczkę w Via SMS

Wnioskowanie o pożyczkę w Via SMS jest proste i intuicyjne. Jeśli spełniasz wymagania, możesz przejść do złożenia wniosku. Pożyczki od Via Sms skierowane są do osób, które:
• mają ukończone 20 lat i nie więcej niż 72 lata,
• posiadają stały dochód,
• polskie obywatelstwo,
• pozytywny BIK.
Firma nie akceptuje opóźnień w spłacie kredytów i pożyczek zaciągniętych w innych instytucjach finansowych. Aby złożyć wniosek, musisz zarejestrować się na stronie. Pierwszym krokiem jest zaznaczenie kwoty pożyczki i okresu spłaty, a następnie kliknięcie w 'weź pożyczkę'. Do wypełnienia czeka wniosek, w którym należy podać podstawowe dane osobowe, z dowodu, nr telefonu i mail. Należy zaznaczyć konieczne zgody i przejść dalej. W kolejnym kroku czeka na Ciebie weryfikacja. Możesz to zrobić za pomocą przelewu bądź szybciej korzystając z aplikacji Instantor. Ten drugi sposób skraca czas oczekiwania na decyzję i wypłatę pożyczki. Ale musisz wiedzieć, że firma otrzyma raport dotyczący Twojej zdolności kredytowej, opracowany na podstawie transakcji z rachunku. Pozytywna bądź negatywna decyzja przyjdzie sms-em na numer telefonu podany we wniosku. Natomiast czas jaki dzieli od pożyczki na koncie, zależy od tego w jakim banku posiadasz ROR. Jeśli w: Millennium Bank, mBank, Santander, PKO BP, Pekao SA, Alior Bank, ING Bank, to pożyczka wpłynie na Twoje konto jeszcze tego samego dnia. A gdy masz konto w innym banku, niestety, ale trzeba będzie się uzbroić w cierpliwość, pożyczka na koncie może być dopiero następnego dnia roboczego.


>> Kliknij tutaj aby wziąć pożyczkę w Via SMS <<

Wady i zalety pożyczki w Via SMS

Zalety:

 • pierwsza darmowa pożyczka,
 • minimum formalności,
 • prosty wniosek,
 • szybka weryfikacja za pomocą aplikacji Instantor,
 • rachunki w siedmiu bankach,
 • częste promocje,
 • rabaty dla stałych klientów,
 • różne opcje kontaktu (telefon, czat na stronie, mail),
 • długie godziny pracy od poniedziałku do piątku (do 22),
 • pracują w weekendy.

Wady:

 • niska kwota darmowej pożyczki,
 • niskie kwoty pożyczek dla stałych klientów,
 • brak opcji przedłużenia spłaty, refinansowania,
 • nie akceptują negatywnej historii kredytowej.

Via SMS Opinie


Via SMS Opinie


30
Dodaj opinię

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
piccina
Gość
piccina

Na całe szczęście nie potrzebowałem pożyczki, tylko chciałem sprawdzić firmę. No i okazało się – OSZUŚCI.

uniwer
Gość
uniwer

Coś dla zabieganych i nie majacych czasu na porownywanie wszystkich ofert. Wypelniasz jeden wniosek i oni jakos tak to robia, ze podyslaja ci najlepsza mozliwa oferte. Nie wiem jak u innych, ale u mnie trafili idelanie, bo myslalem ze nie dostalne tyle co chcialem, a dostalem nawet dwie stuwki wiecej

gorny.rafal
Gość
gorny.rafal

Tragiczna firma. Nigdzie nie zalegam z płatnościami a nawet mam dobrą historię pożyczkową a tu zawsze „blacha” i komunikat że o pożyczkę mogę ubiegać się ponownie po upływie 36557 dni. Hahahahahaha to jakiś żart.

bejbe777
Gość
bejbe777

Oszuści złodzieje uciekać z daleka ja zgłosilem ich do Związku Firm Pożyczkowych i Rzecznika to złodzieje wyłudzają groszę i odmowa nie posyłajcie scanu dowodu wpisują do BIK bez powodu baby są bezczelne i prymitywy do gnoju do wideł

bond
Gość
bond

super firma zawsze mozna polegac i szybka wyplata pieniedzy!!! Splacam pozyczki zawsze terminowo a jak niemam kasy to zawsze mozna przedluzyc. Mila obsluga i kompetentni pracownicy zawsze pomoga!!! 10/10 polecam!!!

kisala
Gość
kisala

byłem bardzo zdziwiony jak poprosili mnie o miejsce pracy a potem pani powiedziała ze potrzebuje zaświadczenia od pracodawcy ze tam pracuje!!!! moja kolezanka z kadr której wymówiłem ze potrzebuje do banku dokumentu wystawila mi dokument i wyslalem im ten dokument. Jaki to był wstyd jak kolezanka dzien pózniej powiedziala mi ze jakas pani z Via sms finanse z jakiejs dziwnej firmy pyrala czy tam pracuje!!!!!! Nigdy więcej!!!! Wstyd na cała firmę!!!!!!!!!!!

dantes
Gość
dantes

Pewnie nowym daja a stalym odmawiaja…

akromer
Gość
akromer

Świetna firma udzielająca pożyczek nisko oprocentowanych, których spłatę można rozłożyć nawet na kilka lat. Super robota! Jestem pewna, że nie raz skorzystam z Waszej oferty!

tadeusz.biernat
Gość
tadeusz.biernat

Szybko i sprawnie

zosienk
Gość
zosienk

100% tak. Mialem trzy pozyczki i pewnie skorzystam czwarty. Polecam!!

joanna.masniak
Gość
joanna.masniak

obsluga na tip top

sitwp
Gość
sitwp

Polecam firmę, spoko warunki, miła obsługa.

spg0902
Gość
spg0902

Tysiac razy drozej niz w banku.Jak mozna porownywac te firmy.Wysyp troli z tej firmy.

roger16
Gość
roger16

Brak darmowej pożyczki i wysokie koszta- nie, dziękuje. nie skorzystam!

altplgps
Gość
altplgps

Polecam. Wszystko szybko i sprawnie.

cku
Gość
cku

Ja także polecam Via smsa – jest to rzetelna firma, szybko działająca a weryfikacja przeprowadzana jest bez zarzutu!

borned
Gość
borned

Witam,nie powiem bo pomogliście mi.Ale dlaczego gdy zgłaszałem ,że ostatnią ratę zapłacę z opóżnieniem z uwagi na mój wypadek za granicą ,dzwonicie codziennie.Żygać już mi się chce na wasze tel. Została ostatnia rata 333zł. spłaciłem już du żo więcej/zgodziłem się /. Nie bądżcie upierdliwi i zachłanni!!!Z pierwszą ratą wprowadziła mnie w błąd wasza konsultantka z Krakowa ,że euro do waszego banku wpłynie bez problemu i co?? miałem kłopoty. Nie dam się zastraszyć waszymi tel. Jeżeli mam opóżnienie to 4 dni wcześniej i teraz 1 mc. Mam wszystkie dokumenty do ew. sprawy w sądzie,bo nie dam sobie naliczyć odsetek za 1…

chat.mhp
Gość
chat.mhp

Właściwie byłam pewna, że pracując na umowe o dzieło mogę zapomnieć o jakiejkolwiek pożyczce. Myliłem się – okazało się, że Via sms uwzględnia również dochó pochodzący z umów cywilnoprawnych.

kilof_re
Gość
kilof_re

firma pomylka…splacielm pozyczke przed terminem. potrzebowalem kolejnej i odmowa….coz Vivus udzielil bez problemu. Tak sie traci klinetow

r.aksnowicz
Gość
r.aksnowicz

Zlozylem wniosek i zostal odrzucony . W chu.. wala bo nie jestem nigdzie zadnym dluznikiem i posiadam bogata historie kredytowa bo bralem pozyczki w banku

vrg
Gość
vrg

Jest tanio i szybko.

lekmar
Gość
lekmar

Nieporównywalnie lepsi od konkurencji!

jgadzin
Gość
jgadzin

Niezawodni. Nie ważne co by sie nie działo wiem, ze na nich mogę zawsze polegać.

academyofbusiness
Gość
academyofbusiness

000 PLN za free i nic więcej dodawać nie trzeba. SUPER

donas
Gość
donas

Szybciutko i bez kwitów

sstoma
Gość
sstoma

Zdecydowanie nie polecam. Mijają 24 godziny od złożenia wniosku i nic. Zero kontaktu. Konkurencja załatwia to w godzinę nawet ze sprawdzeniem w BIK.

search-quality
Gość
search-quality

Jedna z lepszych opcji- bezproblemowość to ich dewiza:D

kuli666
Gość
kuli666

Mialam okazje wziac pozyczke w Via smsu dwa razy i za kazdym razem bez problemu i szybko dostawalam pieniadze na konto. bex xbednych formalnosci i 45 dni splaty.takze na prawde warto.

biuropiastow
Gość
biuropiastow

Przeciez pisze w umowie ile wynosi całość kredytu i odsetki sa wyliczone to dlaczego ludzie nie patrzą ile wynisi całość

l.rychlik
Gość
l.rychlik

Serdecznie pozdrawiam pana Krzysztofa konsultanta waszej linii. To dzięki niemu zrozumiałam panujące zasady w firmie pożyczkowej Via sms, żadne koszta mnie nie zaskoczyły, rata była dopasowana do mojego budżetu, a odsetki nie były kolosalne. Potrzebowałam jedynie zaświadczenia o zarobkach, oraz swojego dowodu osobistego. Uważam że wasz profesjonalizm świadczy o tym jak duże doświadczenie zdobyliście i cieszę się że mogłam wziąć w takiej firmie pożyczkę.

dominique
Gość
dominique

Miałem wziąć pożyczkę w zeszlym tygodniu, ale liczyłem, że może jednak uda mi się od kumpli pożyczyć i kurde tyle z tego mam, że teraz pożyczki dają na 30 dni a nie 44 dni! A mieli taką spoko opcje!

bolann
Gość
bolann

Obsługa na super poziomie! Inne, podobne firmy mogłyby się od Via sms sporo nauczyć. Szczególnie w kwestii obsługi klientów… Konsultanci są dobrze wyszkoleni, znają odpowiedź na każde pytanie, chętnie tłumaczą zapisy umowy. Oprocentowanie niewielkie, raty dostosowane do możliwości spłacającego.

edoslaw
Gość
edoslaw

tez daje 5/5, nie ma co dobra firma, brałem 10 tys w Via sms i splacilem wszystko w terminie nie mialem zadnych problemow, plusy sa takie ze dostalem kase bardzo szybko na konto zależało mi na tym

arturd
Gość
arturd

Znam Via sms i moge polecic, firma jest ok, formalnosci mało, mniej niz w bankach i nie trzeba sie tak płaszczyc, prosic i tlumaczyc, pozyczka na oswiadczenie

vola
Gość
vola

Nie kumam tej ich dolnej granicy wieku.

emer.tlumaczenia
Gość
emer.tlumaczenia

Jak rozpoczela się moja przygoda z CreditStar? Pamiętam to bo było to 2 maja. Niby dzień wolny od pracy, wszytsko pozamykane… ale Via sms udzielili mi pożyczki. Kasa była na moim koncie po jakiś 4-5 godzinach. POLECAM

dpaulat
Gość
dpaulat

szybko i sprawnie 1500zl

thadeus_
Gość
thadeus_

Jedna z lepszych ofert na rynku, za dużo pytań nie zadają, jedynie co trzeba troche czekać na ostateczny przelew środków ale i tak bardzo polecam!

pk1998
Gość
pk1998

Mıstrzostwo! Działają mega szybko i sprawnie. Miło i przyjemnie. polecam

witeks
Gość
witeks

Polecam!

atol
Gość
atol

W Via smsie fajna jest szybkość załatwiania. Zajelo mi to dosłownie godzinę ???? Bez BIK dali mi 800 zł.

hub.p
Gość
hub.p

firma bardzo uczciwa, wsyztskie warunki jasne i czytelnie przedstawione.

eutanazy
Gość
eutanazy

Nie mają darmowej pożyczki, ale jest szybka decyzja i łatwy proces, jeśli potrzebujecie szybko pieniędzy to warto spróbować

exodermen
Gość
exodermen

Via sms , jako pożyczkę online , bardzo polecam , warunki umowy sa przejrzyste , gotówka jest szybko na koncie i co również bardzo ważne jest to ,ze pozyczka do 1500 zł jest całkowicie za darmo .

srodziemie
Gość
srodziemie

Bardzo polecam. Miła obsługa a na dodatek profejsoalna, potrafiła odpowiedzieć na nurtujące mnie pytania.

krekot
Gość
krekot

Szybko i bez problemów.

opti
Gość
opti

Lepszej oferty pożyczkowej na rynku nie znajdziecie.

lukasz.debowski
Gość
lukasz.debowski

Pierwszy raz brałam pożyczkę w takiej firmie, Via sms zasługuje na zaufanie. Obsługa jest bardzo życzliwa, traktują klienta bardzo personalnie, wyjatkowo. Są uprzejmi, konkretni. Szybkość załatwiania formalności na ogromny plus po pierwsze za jakość i za ilość, po drugie za konkretne informacje,

firemetal
Gość
firemetal

Nie rozumiem dlaczego o firmie jest tak cicho, bo ich oferta zdecydowanie należy do najlepszych na rynku. Są uczciwi, formalności ograniczone sa do minimum- tak samo jak czas oczekwiania na pieniądze. Super!

lio1803
Gość
lio1803

Biorąc czyjeś pieniądze, trzeba się liczyć z konsekwencjami wynikającymi z opóźnieniem w spłacie.