Zarabianie przyjemnych sum pieniędzy bez codziennego wychodzenia do pracy jest z pewnością niezwykle kuszące dla każdego człowieka. W końcu każdy chciałby móc poświęcać większość swojego czasu na przyjemności i własne hobby, nie martwiąc się o to, z czego zapłaci rachunki. Jest to całkiem możliwe, i to w zasadzie dla każdego – odrobinę pracy trzeba włożyć jedynie w proces przygotowawczy, a potem… inwestować!
Inwestowanie oznacza odkładanie nadwyżek swoich pieniędzy na jakiś czas, aby pracowały one na nasz rachunek. Im więcej się zainwestuje, tym więcej można zarobić. Oczywiście istnieje również ryzyko straty, ponieważ inwestowanie nie jest równoznaczne z „łatwym i pewnym zarobkiem”, ale z akceptacją ryzyka straty kapitału lub przynajmniej odsetek. Przygotowanie do inwestowania oznacza zebranie sumy, którą chce się na ten cel przeznaczyć. Eksperci zalecają, aby nie inwestować jedynych pieniędzy, jakie się ma, ani nie wkładać w fundusz inwestycyjny na przykład pieniędzy przeznaczonych „na życie” z myślą o szybkim odkuciu się i zwiększeniu środków na własne przyjemności i wyższy standard życia. Najpierw należy pracować, możliwie jak najwięcej, aby generować jak najwyższe przychody, a starać się jak najmniej wydawać na przyjemności. Z tak zaoszczędzonych pieniędzy po pewnym czasie powinna się zrobić poduszka oszczędnościowa. Warto odłożyć ją na konto oszczędnościowe, ale część z niej przeznaczyć stricte na inwestowanie.
Fundusz inwestycyjny jest to suma środków wpłaconych przez wielu akcjonariuszy, którymi zarządzają specjaliści w tej dziedzinie, dbając o sukcesywne ich pomnażanie. Wśród różnych metod inwestowania fundusze są tymi najbezpieczniejszymi, szczególnie gdy planuje się włożyć w nie swoje pieniądze na dłuższy czas. Akcje funduszy spadają i rosną co jakiś czas, i zarówno spadki, jak i wzrosty zawsze są pewnym zaskoczeniem, nigdy nie można ich przewidzieć. Niektórzy akcjonariusze decydują się kupować je, gdy są tanie, i sprzedawać z zyskiem, gdy ich wartość wzrośnie, jednak takie działania wymagają ciągłej czujności i wzmożonej pracy. Okazuje się, że najkorzystniej jest zainwestować pewną kwotę w fundusze i zapomnieć o niej na kilka lat. Jest to bowiem najlepszy sposób inwestowania długoterminowego, który w przyszłości może przynieść spore zyski – tym większe, im większy był wkład finansowy.
Człowiek rozsądny i myślący poważnie o swojej przyszłości zawsze będzie starał się wygenerować jakieś nadwyżki finansowe, by móc włożyć je w inwestycje i tym sposobem stworzyć sobie dodatkowe źródło przychodu. Jednak nie oznacza to rezygnacji ze stałego źródła dochodu. Ono zawsze powinno stanowić bazę naszego domowego budżetu. Fundusz inwestycyjny jest sposobem inwestowania pozwalającym zgromadzić jakieś dodatkowe środki, które w danej chwili nie są nam potrzebne na codzienne wydatki. Po co? Właśnie po to, aby nie stać się niewolnikiem swojej pracy zawodowej, ani nie odczuć znacząco problemów finansowych na skutek wypadku czy utraty pracy. Mając w odwodzie oszczędności zgromadzone na koncie oszczędnościowym – na tak zwaną czarną godzinę, a także fundusze inwestycyjne, które regularnie generują dla nas dodatkowe przychody, można spać spokojnie. Raczej należy unikać w życiu sytuacji, w której stawia się jedynie na dochody pasywne i z nich żyje. Mogą sobie na to pozwolić jedynie ludzie bardzo bogaci, którzy zainwestowali ogromne środki w różne aktywa (nie tylko w fundusze, ale też nieruchomości, złoto, giełdę), i tym samym każdego miesiąca generują ogromne dochody tytułem samych inwestycji. Trzeba jednak przyznać, że osób, które mogą sobie pozwolić na życie wyłącznie ze swoich aktywów, jest niewiele. Większość inwestujących ma stałą pracę i regularne przychody, a mimo to stara się zabezpieczyć swoją przyszłość na funduszach inwestycyjnych, aby stanowiły one zabezpieczenie na przyszłość ich lub ich dzieci.
Biuro Informacji Kredytowej jest największą w Polsce bazą zawierającą historie kredytowe milionów Polaków. W ostatnich…
W ostatnich latach zespół reagowania na incydenty komputerowe CERT Polska odnotował znaczący wzrost prób związanych…
Wraz z rosnącą popularnością płatności cyfrowych oszustwa na QR kod stają się coraz bardziej powszechne.…
Zmiana banku to decyzja, którą można podjąć w różnych momentach życia. Czy to z powodu…
Pieniądze zostały wysłane, ale do złego adresata? Taka sytuacja może zdarzyć się każdemu. Wystarczy pomylić…
Wskaźnik LTV (Loan to Value) to informacja dla osób, które chcą wziąć kredyt hipoteczny, np.…