Konta bankowe – wybór Polaków

Czy wiesz, że rachunek bankowy posiada już 87% Polaków, którzy ukończyli co najmniej 15 lat? Wynik ten może wydawać nam się sukcesem, chociaż patrząc na mieszkańców innych krajów Unii Europejskiej, nie jest aż tak zadowalający. Wzrasta nasze zaufanie do instytucji bankowych, ale lojalność widać przede wszystkim wśród młodych klientów. Seniorzy nadal wolą trzymać oszczędności w domowej skarbonce i korzystać z gotówki.

Polacy wybierają konta bankowe

Średnia europejska to 94% i dotyczy średniej procentowej posiadanych kont bankowych mieszkańców różnych krajów Europy. W Polsce więcej rachunków posiadają kobiety aniżeli mężczyźni. Można też zauważyć, że większość kont to produkty, jakie znajdują się w posiadaniu osób młodych, czynnych zawodowo, w wieku od 20 do 54 lat.

Najczęściej wybieramy tradycyjne konta bankowe, czyli rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe. Popularnością cieszy się też konto oszczędnościowe. Mamy jednak coraz większe wymagania odnośnie takich produktów, a największe szanse na pozyskanie klientów mają banki oferujące bankowość mobilną.

Na co Polacy zwracają uwagę?

Nie zawsze liczy się zysk, ale na pewno uwagę zwraca się na komfort korzystania z konta. Konto oszczędnościowe czy też standardowy rachunek ma być obsługiwany przez internet. Mamy dosyć odwiedzania placówek banków i oczekiwania w długich kolejkach. Ze zgromadzonych środków chcemy swobodnie korzystać bez względu na porę dnia i nocy oraz miejsce, w jakim się znajdujemy.

Nie chcemy też przepłacać. Dzisiaj największą popularnością cieszą się darmowe konta bankowe, w tym bezpłatne konto oszczędnościowe, które przecież generuje dodatkowe zyski z oprocentowania. Nie chcemy płacić za otwarcie tego rodzaju rachunków ani za jego prowadzenie. Nie chcemy też tracić na prowizjach banków za różne operacje. Same banki już dawno zresztą przyznały, że nie zarabiają na kontach bankowych. Te są raczej wabikiem dla klientów, którzy w przyszłości zdecydują się nabyć inny produkt bankowy, w tym lokatę, kredyt czy fundusz inwestycyjny.

Najlepsze konto bankowe to….

To takie, które jest darmowe, finanse mogą być zarządzane online, a klient banku może osiągać dodatkowe korzyści. Pamiętajmy, że nie tylko konto oszczędnościowe pozwala zarabiać. Tradycyjne rachunki również dają taką opcję. Banki oferują specjalne premie za określoną wartość wpływów każdego miesiąca albo rabaty cenowe w punktach ich biznesowych partnerów. Środki pieniężne można zdobyć za polecenie konta znajomym albo dobranie kolejnych produktów banku.

Za pośrednictwem konta bankowego online, można dzisiaj nie tylko swobodnie zarządzać pieniędzmi, w tym wykonywać przelewy, ale również nabywać inne produkty i kontaktować się z obsługą banku. Na klientów czekają konsultanci, którzy odpowiedzą na każde pytanie i pomogą przeprowadzić każdą operację. Liczy się także jakość obsługi klienta i niektórzy wolą ponosić koszty prowadzenia rachunku bankowego w zamian za bezproblemową obsługę i pomoc w razie potrzeby.

Rate this post
Udostępnij
Opublikowany przez
Redakcja ERPPolska

Ostatnie artykuły

Jak sprawdzić, czy jestem w BIK?

Biuro Informacji Kredytowej jest największą w Polsce bazą zawierającą historie kredytowe milionów Polaków. W ostatnich…

7 miesięcy temu

Czym jest atak Phishing? Popularny typ oszustwa internetowego

W ostatnich latach zespół reagowania na incydenty komputerowe CERT Polska odnotował znaczący wzrost prób związanych…

8 miesięcy temu

Trudne do wykrycia oszustwa na QR kod – czym jest quishing?

Wraz z rosnącą popularnością płatności cyfrowych oszustwa na QR kod stają się coraz bardziej powszechne.…

8 miesięcy temu

Przeniesienie konta bankowego – kiedy i jak to zrobić?

Zmiana banku to decyzja, którą można podjąć w różnych momentach życia. Czy to z powodu…

8 miesięcy temu

Przelew na zły numer konta. Czy można odzyskać pieniądze, jeśli zrobiłeś przelew na błędne dane? Sprawdź!

Pieniądze zostały wysłane, ale do złego adresata? Taka sytuacja może zdarzyć się każdemu. Wystarczy pomylić…

8 miesięcy temu

Co to jest wskaźnik LTV? W jaki sposób LTV wpływa na kredyt hipoteczny?

Wskaźnik LTV (Loan to Value) to informacja dla osób, które chcą wziąć kredyt hipoteczny, np.…

8 miesięcy temu