Konsolidacja zadłużenia – na czym polega i kiedy warto z niej skorzystać

Masz na koncie kilka pożyczek i kredytów, o których spłacaniu musisz pamiętać każdego miesiąca? Polecanym rozwiązaniem może być w tej sytuacji konsolidacja zadłużenia. Na czym dokładnie polega? Kiedy warto z niej skorzystać? Dowiesz się z tego artykułu.

  1. Czym są kredyty konsolidacyjne?
  2. Pożyczka na spłatę długów – zalety

Czym są kredyty konsolidacyjne?

Termin „konsolidacja” pochodzi z języka łacińskiego i oznacza „połączenie, zespolenie, spojenie”. W bankowości terminem tym określa się połączenie przynajmniej dwóch kredytów lub pożyczek w jedno zobowiązanie finansowe. W efekcie konsolidacji klient płaci jedną ratę. Następuje również ujednolicenie terminów spłaty rat oraz oprocentowania.

Konsolidacja zadłużenia może obejmować wiele różnych rodzajów zobowiązań. Pozwala na zespolenie kredytów gotówkowych, hipotecznych, ratalnych, samochodowych, odnawialnych, a także pożyczek (w tym również tzw. chwilówek), kart kredytowych oraz limitu na koncie. Dzięki niej można połączyć w jedną ratę wiele zobowiązań spłacanych w różnych bankach albo instytucjach parabankowych. Możliwe jest złączenie zobowiązań prywatnych, ale także firmowych.

Pożyczka na spłatę długów – zalety

Kredyty konsolidacyjne posiadają wiele zalet. Przede wszystkim wiążą się z dużą wygodą. Zamiast kilku rat w różnych bankach czy instytucjach pozabankowych, można komfortowo spłacać jedną ratę, a pozostałe rachunki z łatwością zamknąć. To szczególnie polecane rozwiązanie dla osób zadłużonych w wielu instytucjach, które zaczynają wpadać w tzw. pętlę kredytową i tracą kontrolę nad posiadanymi zadłużeniami. Pożyczka na spłatę długów pozwala szybko spłacić kapitał i ewentualne inne opłaty w wielu bankach i wyjść ze spirali długów. Dobry kredyt konsolidacyjny https://domkredytowy.pl/najlepszy-kredyt-konsolidacyjny/ wiąże się także z wydłużeniem okresy spłaty długu, a także z niższą ratą. Dzięki bowiem wydłużeniu terminu spłaty, miesięczna rata staje się niższa. Co istotne, przeniesienie pożyczek i kredytów do innego banku może być także okazją do wynegocjowania lepszych warunków umowy. Ponadto kredyt tego rodzaju wiąże się często także z dodatkowymi środkami finansowymi, ponieważ przy okazji konsolidacji, można wnioskować o dodatkowe środki pieniężne.

Jak można więc zauważyć, kredyt konsolidacyjny posiada wiele zalet, dzięki czemu jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla osób posiadających dwa lub więcej zobowiązań finansowych. Warto więc porównać oferty dobrych kredytów i wybrać dla siebie najkorzystniejszą opcję.

Rate this post
Udostępnij
Opublikowany przez
Redakcja ERPPolska

Ostatnie artykuły

Czym jest atak Phishing? Popularny typ oszustwa internetowego

W ostatnich latach zespół reagowania na incydenty komputerowe CERT Polska odnotował znaczący wzrost prób związanych…

4 tygodnie temu

Trudne do wykrycia oszustwa na QR kod – czym jest quishing?

Wraz z rosnącą popularnością płatności cyfrowych oszustwa na QR kod stają się coraz bardziej powszechne.…

4 tygodnie temu

Przeniesienie konta bankowego – kiedy i jak to zrobić?

Zmiana banku to decyzja, którą można podjąć w różnych momentach życia. Czy to z powodu…

4 tygodnie temu

Przelew na zły numer konta. Czy można odzyskać pieniądze, jeśli zrobiłeś przelew na błędne dane? Sprawdź!

Pieniądze zostały wysłane, ale do złego adresata? Taka sytuacja może zdarzyć się każdemu. Wystarczy pomylić…

4 tygodnie temu

Co to jest wskaźnik LTV? W jaki sposób LTV wpływa na kredyt hipoteczny?

Wskaźnik LTV (Loan to Value) to informacja dla osób, które chcą wziąć kredyt hipoteczny, np.…

4 tygodnie temu

Karta debetowa – jak z niej korzystać i jak działa? Różnice między kartą kredytową debetową

Karta debetowa to jeden z najczęściej wybieranych rodzajów kart. Używana jest do płatności za różne…

4 tygodnie temu